Rychlý test, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby

Nevhodné náčiní může zničit i poškodit přístroj
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
25. června 2020 10:56 / Depositphotos
  0   0
Ohřívání v mikrovlnné troubě je každodenní záležitostí mnohých z nás. Máme své osvědčené talíře, hrnky a misky, o kterých víme, že se jim nic nestane. Co když ale váháte, zda nějaké neprověřené nádobí pro ohřev použít? Vyzkoušejte náš krátký a spolehlivý test.

Některé nádobí má na své spodní straně symbol, zda je vhodné do mikrovlnné trouby, či nikoliv. Pokud ne, můžete se o tom přesvědčit sami, aniž byste nádobí jakkoliv ublížili. Naučit to můžete i své děti, pokud již smějí mikrovlnku používat sami.

Rychlý test

Pokud jste si právě zakoupili sadu nádobí a vyhodili krabici, kde bylo jistě uvedené, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby, neklesejte na mysli. Zda se pro ohřev v mikrovlnné troubě hodí, zjistíte jednoduchým a rychlým úkonem. Vložte prázdný talíř, hrnek či misku dovnitř a zapněte ohřev na třicet sekund plného výkonu. Pokud zůstane nádobí studené, nebo jen mírně teplé, můžete si gratulovat. Pokud je naopak horké, v žádném případě jej na ohřev nepoužívejte.

Nádobí po babičce

Zapomenout byste měli také na letité talíře po babičce, které jsou olemované pozlaceným kovem, nebo třeba na nějaký retro hliníkový kousek. Žádný z těchto materiálů se s mikrovlnami nesnese a během pár vteřin začne doslova bouchat, jelikož dochází k elektrickému výboji. Hrozí tak nejen to, že si nového pomocníka zničíte, ale můžete si i sami ublížit.

Co si s mikrovlnkou rozumí

Pro přípravu jídel v mikrovlnné troubě se naopak hodí nádobí z keramiky, silného skla nebo porcelánu, a na závadu není ani jejich různé barevné provedení. Prodejci dnes také nabízejí řadu nádobí, které je určené speciálně pro mikrovlnky. Ve většině případů se jedná o plastové kousky, s nimiž můžete nejen jídlo ohřívat, ale také třeba napařovat. Avšak vždy buďte důslední a požadujte potvrzení, že je nádobí skutečně zdravotně nezávadné a vhodné pro mikrovlnný ohřev.

Jakmile se se svým novým pomocníkem seznámíte, určitě se pustíte do větších kulinářských pokusů, než je jen obyčejné ohřívaní jídla. Mikrovlnná trouba se dá totiž využít mnoha dalšími způsoby.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Věda & Vesmír

Proč je sluneční koróna teplejší než povrch samotné planety? Mohou za to magnetické vlny

Bydlení

Prorůstající plevel mezi dlažbou nikdo nechce. Odstraňte jej rychle a účinně i s kořeny

Zavřít reklamu