Jak pečovat o vánoční hvězdu, aby po svátcích neletěla do koše

 Ostatní 
21. prosince 2019 11:03 / Veronika Prášilová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Poinsetie je neodmyslitelným symbolem Vánoc Archiv
Asi máloco patří k vánočnímu času tolik jako pryšec nádherný neboli vánoční hvězda, jejíž zářivě červené listy zdobí v tomto období téměř každou domácnost. Mnohé však poté končí v kompostu či v koši, protože se jejich majitelé o ně nedokáží správně postarat tak, aby se za rok zase krásně vybarvily.

Pojďte se společně s námi podívat, jaké kroky podniknout, aby vám tato „vánoční růže“ dělala radost i za rok.

Dopřejte jí dostatek světla

Základní kroky nejsou nikterak složité a rostlina se vám za ně odvděčí. Začněte tím, že rostlinku dáte na místo, kde bude mít dostatek světla. Myslete však na to, že vánoční hvězda nesnáší přímé slunce a průvan, proto byste ji měli umístit tam, kde bude těchto neduhů ušetřena. Ideální teplotou je pro ni rozmezí mezi 20 až 26 stupni Celsia. Také je dobré nestavět ji na parapet, pod kterým silně hřeje topení. Pokud však nemáte jinou možnost, postavte květináč na misku s vlhkými oblázky a čas od času celou rostlinu oroste.

Vánoční hvězda není náročná

Také zálivka není nijak složitá, vánoční hvězdu stačí zalévat jednou za dva týdny. A to i poté, kdy její barevné listy opadaly a zůstala pouze zelená rostlina. Pouze v případě, že jste jí v zálivce během kvetení dopřávali hnojivo, po opadání barevných listů od něj upusťte. Poté ji přeneste na místo, kde už není takové teplo, avšak určitě by v ní nemělo být méně než 15 stupňů Celsia. Také ji méně zalévejte, ale nikdy nenechejte hlínu vyschnout.

Co s ní dál

Na jaře, ideálně v březnu, rostlinu zastřihněte, aby mohla nabrat sílu, a umístěte ji zpět do místnosti, kde vám dělala během svátků radost. Přibližně od května jí začněte přilepšovat hnojivem pro pokojové rostliny. Na přelomu září a října jí pak začněte připravovat podmínky, aby se zase mohla na Vánoce krásně vybarvit. Nejvíce síly nabere, pokud jí umožníte, aby byla dvě třetiny dne ve tmě. Díky tomu budete moci už pár dnů před svátky vyhlížet první pomyslná poupátka, z nichž vzejdou nádherné barevné listy

Rada

Vánoční růži můžete přiklápět například větší papírovou taškou, pod kterou se vejde i s celým květináčem. Dále čtěte: Jak vybrat vánoční stromeček, aby vydržel dlouho a rychle neopadával.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu