Využití starého povlaku na polštář

Ze starého povlaku na polštář si můžete udělat vak na praní
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
28. ledna 2020 08:34 / Pixabay
  17   3
Máte ve skříních několik starých povlaků na polštáře, ale už je nepoužíváte? Zabírají vám místo, ale zároveň je nechcete vyhodit, protože by to byla škoda? Nemusíte se s nimi rozloučit. Povlaky na polštář vám mohou ještě posloužit. Zjistěte, jak.

Povlaky na polštář mají v domácnosti široké využití. Můžete si z nich vyrobit praktické věci, aniž byste museli být nějak zvlášť zruční. Stačí, abyste uměli stříhat či případně něco zašít a starým povlakům nebudete muset dát sbohem.

Vak na praní

Jemné prádlo nemusíte prát ručně. Můžete jej dát do pračky, když na něj budete mít vak. Můžete si jej pořídit i v obchodech, ale pokud máte doma staré povlaky na polštáře, nebude to třeba. Povlak na polštář zaplňte zhruba do poloviny, rozhodně by neměl být přecpaný. Prádlo by v něm nemělo dostatek místa a nebylo by dobře vyprané.

Koš na špinavé prádlo

Máte doma pouze jeden koš na špinavé prádlo, ale ten je permanentně plný? Můžete mít další koš vyrobený z povlaku na polštář. Stačí, když k němu přišijete ucho či v něm uděláte malou dírku a můžete jej pověsit na háček. Když budete mít dva či tři takové koše, můžete si prádlo rovnou třídit na bílé, černé a barevné.

Vak na uskladnění věcí

Míchají se vám ve skříni osušky, ručníky, povlečení či další věci dohromady? Povlaky na polštář můžete využít tak, že do nich vložíte různé věci. Budete je mít roztříděné a už se vám nestane, že se vám ve skříni pomíchají. Navíc se vám na ně nebude prášit. Mezi věci můžete ještě dát mýdlo a budou vám krásně vonět.

Ochrana oděvu

Na zašité straně vystřihněte otvor, kterým prostrčíte ramínko s šaty. Pokud jste jen trochu zruční, otvor můžete obšít, aby se nepáral. Tento vak se vám bude hodit i na to, když budete chtít svůj oděv někam přenést, aby se mu během cesty nic nestalo. Dále čtěte: Chcete, aby bylo vaše prádlo stále černé? Zjistěte, jak na to.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Bydlení

Posečená tráva je na zahradě hotový poklad. Rady a tipy, kde všude ji můžete využít

Zavřít reklamu