Nevyhazujte pomerančovou kůru, bude se vám ještě hodit

Pomerančová kůra vyžene zápach
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
10. ledna 2020 11:20 / Depositphotos
  4   1
Pomeranč je šťavnaté ovoce plné vitaminů. Ve svém jídelníčku byste ho rozhodně neměli vynechávat. Kromě toho, že prospívá zdraví, dobře chutná, bude se vám hodit i jeho oloupaná kůra. Zjistěte, jaké má v domácnosti využití.

Doposud jste možná pomerančovou kůru vždy vyhazovali do koše. Odteď už to patrně dělat nebudete, protože zjistíte, že se vám bude hodit. Funguje totiž jako univerzální čisticí prostředek a vyženete s ní i zápach.

Zápach z bot

Zapáchají vám občas boty? To se stává poměrně často, pokud v nich chodíte celý den a nemáte čas si je vyzout či přezout. Pochopitelně je pro vás nepříjemné, když v nich další den musíte zase někam jít, protože se v nich už necítíte tak komfortně.

Zápachu z bot se zbavíte jednoduše. Pomerančovou kůru zabalte do pečicího papíru a dejte do látkového sáčku. Ten vložte do bot a nechte ho tam alespoň dvanáct hodin. Pomerančová kůra pohltí nežádoucí pachy a zároveň boty hezky provoní.

Zaneřáděná mikrovlnná trouba

Pokud si často ohříváte jídlo v mikrovlnné troubě, je neustále špinavá. Zachytávají se v ní nečistoty z jídla. Zbavit se jich můžete jednoduše s pomerančovou kůrou. Oloupejte pomeranč a jeho kůru dejte do menší misky. Tu zalijte vlažnou vodou. Misku s pomerančovou slupkou vložte do mikrovlnky a zapněte ji zhruba na šest až osm minut.

Následně misku s vodou a pomerančovou kůrou vyndejte ven. Poté už jen stačí, abyste si vzali vlhký hadřík a jednoduše otřeli vnitřní strany mikrovlnky. Jde o praktický způsob, jak se zbavit nečistot z mikrovlnky a nemusíte přitom ani použít žádný chemický čisticí prostředek.

Zatuchlé oblečení

Toužíte si ze skříně vytáhnout prádlo, které bude vonět? Některé kusy oblečení tam leží delší dobou a trochu zapáchají. Nemusíte si kvůli tomu zbytečně pořizovat vonné sáčky, ale vyrobte si vlastní a lepší.

Nejprve pomerančovou kůru usušte a poté ji nastrouhejte. Sežeňte si několik látkových pytlíčků. Do nich nasypejte zpracovanou pomerančovou kůru a rozmístěte je ve skříních na různá místa. Vaše oblečení bude svěží a voňavé. S pomocí pomerančové kůry navíc odpudíte i šatní moly. Dále čtěte: Jak se zbavit octomilek?

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Počasí nám přeje. Oslavte státní svátek hezkým výletem

Věda & Vesmír

To co je na Zemi do jisté míry obtížné, na jiných planetách půjde. Vědci budou předpovídat počasí ve...

Bydlení

Jaký koberec vybrat do obýváku. Jeho umístění a velikost hrají velkou roli

Zavřít reklamu