Voňavé prádlo můžete mít i bez chemické aviváže

Provoněné prádlo je radost nosit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
13. února 2020 07:11 / Internet
  0   0
Vzít si ráno oblečení, které krásně voní, je velmi příjemné. Jak toho ale dosáhnout i bez chemických přípravků, například aviváže? Jde to, metod je hned několik.

Po voňavém prádle toužily už naše babičky, které mezi oblečení dávaly mýdlo. Ještě intenzivnější vůně dosáhnete, když mezi prádlo dáte pytlíček naplněný obyčejným pracím práškem. Vonět vám po něm bude celá skříň. Pokud ale chcete vůně dosáhnout i jinak než pomocí chemie, vyzkoušejte některý z následujících tipů.

Levandulová voda do žehličky

Kromě toho, že vám bude prádlo díky levandulové vodě krásně vonět, bude navíc chráněno před moly, kteří vůni levandule nesnášejí.

Co budete potřebovat na 1 litr vonné vody:

  • 200 ml vodky
  • 800 ml destilované vody
  • 20 kapek kvalitního esenciálního oleje s vůní levandule

Jak na to

Smíchejte vodku a vodu. Vkápněte esenciální olej. Protřepejte. Používejte buď přímo do žehličky, nebo pomocí spreje nanášejte na prádlo před žehlením. Vodka působí jako konzervant, takže vám voda v chladu vydrží 2 - 3 měsíce.

Vonné pytlíčky

Můžete si také vyrobit vonné pytlíčky, které pak dáte do skříně mezi oblečení. Použít můžete bylinky, které vám voní, například levanduli, mateřídoušku, heřmánek nebo mátu, záleží čistě na vás. Kdo miluje květinovou vůni, může si mezi oblečení dát lístky růží. Bylinky nejprve usušte a pak je dejte do látkového pytlíčku, který zavážete stužkou.

Kdoule

Plody kdouloně velmi intenzivně voní a už naše babičky tyto plody využívaly k provonění bytu nebo prádla. Jednoduše dejte kdoule mezi prádlo a nechejte působit. Budou kolem sebe šířit jakousi směsici vůní jablek, hrušek a mandarinek. O tom, jak kdouloň pěstovat, jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší koncentrace léčivých pramenů

Věda & Vesmír

Fascinující nový výzkum, který vyvolává velké otázky. Podle něj Titanic potopila sluneční erupce

Bydlení

I podzimní truhlíky mohou hýřit barvami. Prozradíme, jak udržet krásu vašich balkonů až do zimy

Zavřít reklamu