Pečujte o zahradu a při tom odpočívejte! Pomůže automatické zavlažování!

 Zahrada 
15. června 2017 12:48 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Automatické zavlažování může ušetřit vodu i vaši práci! internet
Sedíte rádi na zahradě a kocháte se zelení? Uvaříte si kafe, natáhnete si nohy a jen tak se díváte do prostoru? Pokud ale chcete mít hezkou zahrádku a mít se na co dívat, musíte o ni taky pečovat! Jestli s tím nechcete mít tolik práce, pomůže vám automatické zavlažování!

Vzhled zahrady i s jejími barvami ovlivňuje kvalita půdy a její zavlažování. Díky automatickému systému najdete optimální způsob, čas i množství vody, aby zalévání bylo co nejvíce účinné. U větších zahrad má automatický zavlažovačí systém mnoho výhod.

Mechanické zalévání může díky počítači snížit spotřebu vody až o tři čtvrtiny. Dát ho přitom můžete třeba na vodovodní kohout. Základem zavlažovacího systému je počítač, který má několik různých programů a instrukcí pro dny nebo jeden denní čas na zavlažování.

Lepší přístroje měří pomocí čidel i stupeň vypařování vody z rostlin, teplotu vzduchu, sluneční záření, množství srážek nebo vlhkost vzduchu. Z toho potom vypočítají množství vody, které rostliny potřebují. Berou v úvahu i stáří rostliny, její druh, složení půdy a další věci.

Pro trávník a květinové záhony je vodný zadešťovač. Zvládne zavlažit vše najednou a pohodlně. Z malých trysek zadešťovače se dávkují paprsky vody a otáčejí se nebo kmitají, takže je celá zahrada rovnoměrně zavlažovaná.

Vhodná pro všechny oblasti mimo trávník je i kapková metoda zavlažování. Její podstatou je cílené zavlažování v blízkosti kořenů. Tím se šetří voda. Zejména pro živé ploty nebo zavlažování v blízkosti kořenů v rostlinných záhonech se hodí odkapávací trubky, ve kterých jsou jednotlivé odkapávače zabudované napevno v rozestupu kolem 30 centimetrů. Je možné je dát pod zem i nad zem.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton se oblékla do vojenského a vyzkoušela si válku. V Anglii se slavil Den ozbrojených sil

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu