Jídlo, které lze znovu vypěstovat z jeho částí

 Zahrada 
16. ledna 2017 12:32 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Druhy zeleniny, které jednou koupíte, a pak si je můžete vždycky vypěstovat znovu! http://www.icreativeideas.com/
Určitě znáte některé druhy ovoce nebo zeleniny, jejichž části se dají zasadit a znovu vypěstovat. Víte, které to jsou a jak na to? Dáme vám několik tipů!

Typickým příkladem potraviny, kterou můžeme znovu zasadit jsou brambory. Stačí celou bramboru rozkrájet na části tak, aby každá měla na sobě 1-2 „dolíčky“, ze kterých potom vyroste nová rostlina. Necháme kousky na pár dní vyschnout při pokojové teplotě. Pak je můžeme zasadit. Obdobně to lze udělat i se sladkými bramborami neboli batáty.

Jak znovu vypěstovat pórek, fenykl, jarní cibulku nebo citronovou trávu? Nejprve odřežeme jejich konce s kořeny a umístíme je do nádoby s vodou tak, aby nebyly celé ponořené. Vodu měníme každý den. Za 3-5 dnů by měly začít růst. Až rostliny vyrostou, můžeme použít jejich zelené části a proces zopakovat.

U listové zeleniny je proces podobný. Odřežeme spodní část s kořenem a dáme ji do vody tak, aby nebyl vršek ponořený. Vodu měníme jednou za pár dní. Navíc ale musíme několikrát týdně rostlinu postříkat vodou. Do týdne by měly vyrašit nové lístky. Potom rostlinu zasadíme tak, aby nad půdou byly vidět jen listy. Tímto způsobem si můžeme znovu zasadit celer, zelí nebo salát.

Zázvor není pro pěstování tolik typický jako výše uvedené rostliny. Přitom je jeho sázení srovnatelně snadné. Kousek zázvoru necháme namočený ve vodě přes noc. Potom jej zasadíme do vlhké hlíny a zaléváme, dokud se neobjeví výhonky. Zázvorový kořen bude připravený ke sklizni asi za rok. Potom vyjmeme celou rostlinu, zužitkujeme kořen a s jeho odřezkem můžeme proces opakovat.

Víc už toho není

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Umění poznat, že je čas na životní změnu, je důležité. Všímejte si znamení

Dům a zahrada

Vypěstovat si z pecky avokáda krásnou pokojovku zvládne i úplný začátečník. Základ je teplo a vlhko

Zavřít reklamu