Důvody, proč je dobré mít doma peroxid vodíku vždy po ruce

Zkoušeli jste k čištění využít peroxid vodíku?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
22. dubna 2017 12:34 / Jen ženy
  19   2
Co vás napadne jako první, když se řekne peroxid vodíku? Pokud je to lékárnička nebo dezinfekce, nejste sami. Někteří z nás možná mají doma peroxid vodíku právě k tomuto účelu. Má také antibakteriální účinky a funguje rovněž proti virům a houbám. Jak tyto jeho vlastnosti efektivně využít v domácnosti? Poradíme!

Peroxid vodíku lze využít jako odstraňovač skvrn. Dokáže si poradit i s fleky od vína nebo krve, na které toho moc neplatí. Navíc je u něj velice malé riziko poškození látky.

Smíchejte stejné množství pracího prostředku a peroxidu vodíku. Naneste směs houbičkou na skvrnu a nechte minutu působit. Potom oblečení vyperte jako obvykle.

Pokud chcete mít všechny povrchy v kuchyni dokonale vydezinfikované, postříkejte je peroxidem vodíku a následně octem. Chemikálie je extrémně citlivá na světlo. Pokud ji budete chtít přelít do nádoby s rozstřikovačem, zvolte takovou, která není průhledná. Nemíchejte ji s octem do jedné lahve. Vytvořili by spolu novou chemikálii.

Peroxidem vodíku lze také vyčistit špinavé houbičky na nádobí, které se jen hemží bakteriemi. Stačí je do něj ponořit a potom je pořádně vymačkat.

Pokud smícháte půl litru vody s pěti lžičkami peroxidu vodíku a touto směsí postříkáte pokojové rostliny, odstraní to z nich veškerou plíseň.

Byla by škoda nechávat tuto užitečnou chemikálii ležet v lékárničce. Udělejte si z peroxidu vodíku všestranného pomocníka v domácnosti!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana neskutečný zážitek

Věda & Vesmír

Déšť je pro hmyz kritický. Motýli mají na křídlech skryté struktury, které je před kapkami chrání

Bydlení

Bazén bez filtrace rozhodně nepořizujte. Jaké jsou možnosti a typy

Zavřít reklamu