Krmíte správně svého papouška? Bude pak zdravý a vypadat lépe!

Papoušci potřebují stravu dvakrát denně po menších dávkách!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
19. dubna 2017 11:50 / www.chovej.cz
  2   0
Pořídili jste si papouška? Nezapomeňte ho správně krmit! Dobrá strava je totiž základem pro to, aby byl nejenže zdravý, ale žil déle a také dobře vypadal! Když totiž bude ve stresu nebo onemocní, může si začít škubat peří!

Strava by měla být pestrá a vydatná. Papoušci mají v oblibě ovoce, které by mělo tvořit podstatnou část jejich jídelníčku. Naservírovat jim můžete jablka, hrušky, ale i banány, hrozny, pomeranče a broskve. U broskví ale dbejte na to, aby v něm nebyla pecka. Vyhněte se také avokádu.

Ovoce nemusí být jen čerstvé, ale může být i sušené. Použít můžete například rozinky, které dodávají papouškům důležité živiny. Kombinovat to můžete i se zeleninou jako rajčata, mrkev, okurky nebo salát. Nepohrdnou ale ani kukuřicí a zavděčíte se jim i pampeliškami. Pozor ale na to, ať je nesbíráte blízko silnice a nemají v sobě více škodlivin!

Dalším krmivem jsou obiloviny. Rádi ochutnávají slunečnice, ale dát jim můžete i proso na tyčce, které papoušci uždibují. Koupit můžete i speciální granule a vitamíny. Papoušky krmte dvakrát denně v menších dávkách. Pokud bude strava méně častá a najednou, zkonzumují vše najednou, nebo naopak bude krmivo ležet a nebude už tak kvalitní. Každý den ale měňte vodu za čerstvou, papoušek by k ní měl mít neustálý přístup.

Pamatujte si, že pokud si papoušek vytrhává peří, značí to problémy jako stres, strach nebo nespokojenost. Nemusí být nespokojený jen s jídlem, ale třeba i s přestěhováním, s klecí, může mít problémy s hlukem, psem, kočkou nebo může mít strach i ze svého pána!

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu