Jak využít barvy v malém prostoru

Jak sladit barvy v malém prostoru, aby nepůsobil přeplácaně?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
24. září 2017 12:08 / internet
  0   0
Pro většinu malých prostorů volíme bílou barvu. Bílá představuje sázku na jistotu, protože je světlá a díky ní malé prostory vypadají opticky větší. To ale neznamená, že na stísněnějších místech není prostor pro barvy. Zde je několik příkladů, jakým způsobem i na takových místech barvy vhodně využít.

Jedna z možností, jak do malého prostoru vnést barvy, je v pokoji s bílými stěnami udělat jednu z nich barevnou. Barvy nábytku a dalších dekorací by v tomto případě neměly být příliš výrazné, aby prostor působil vesele a dynamicky, ale ne přeplácaně.

Když si zvolíme bílou jako základní barvu, je dobré rozhodnout se třeba pro další dvě barvy, které budou pevně dané a sladit do nich zbytek interiéru. Tímto způsobem bude dojem z celého pokoje pořád celistvý. Pokud nechceme jako základ bílou, lze zvolit i nějakou tmavší barvu. V tom případě musíme doplňky naopak vybrat v barvách světlých, aby výrazně svítily na tmavém pozadí.

Existuje ale také možnost pro ty, kteří si nechtějí vybrat pouze dvě barvy v kombinaci s bílou. Pokud nám barvy nábytku a dalších dekorací spolu příliš neladí, je dobré rozložit po místnosti mezi nábytkem dostatek „negativního prostoru.“ To znamená ploch bílých nebo nezastavěných. Potom bude pokoj působit vesele a ne chaoticky.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Malý slovník udiček, na které lákají hotely své zákazníky. Na hvězdičky se při výběru rozhodně...

Věda & Vesmír

Vědci objevili v jezeře, které bylo tisíce let ukryté před světem, mrtvé tvory. Jejich odolnost je...

Bydlení

Vlhčené ubrousky, olej ani vlasy nesplachujte. Co ještě byste už nikdy neměli házet do záchodu?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn