Jak využít barvy v malém prostoru

 Dům 
24. září 2017 12:08 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Jak sladit barvy v malém prostoru, aby nepůsobil přeplácaně? internet
Pro většinu malých prostorů volíme bílou barvu. Bílá představuje sázku na jistotu, protože je světlá a díky ní malé prostory vypadají opticky větší. To ale neznamená, že na stísněnějších místech není prostor pro barvy. Zde je několik příkladů, jakým způsobem i na takových místech barvy vhodně využít.

Jedna z možností, jak do malého prostoru vnést barvy, je v pokoji s bílými stěnami udělat jednu z nich barevnou. Barvy nábytku a dalších dekorací by v tomto případě neměly být příliš výrazné, aby prostor působil vesele a dynamicky, ale ne přeplácaně.

Když si zvolíme bílou jako základní barvu, je dobré rozhodnout se třeba pro další dvě barvy, které budou pevně dané a sladit do nich zbytek interiéru. Tímto způsobem bude dojem z celého pokoje pořád celistvý. Pokud nechceme jako základ bílou, lze zvolit i nějakou tmavší barvu. V tom případě musíme doplňky naopak vybrat v barvách světlých, aby výrazně svítily na tmavém pozadí.

Existuje ale také možnost pro ty, kteří si nechtějí vybrat pouze dvě barvy v kombinaci s bílou. Pokud nám barvy nábytku a dalších dekorací spolu příliš neladí, je dobré rozložit po místnosti mezi nábytkem dostatek „negativního prostoru.“ To znamená ploch bílých nebo nezastavěných. Potom bude pokoj působit vesele a ne chaoticky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton zazářila na zahradní party v korálových šatech

Styl

Všechno je v hlavě. I orgasmu lze dosáhnout jen pomocí své mysli

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu