Šetřete vodou! Chytejte dešťovku do sudu!

Sud umístěte přímo pod okap.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
18. dubna 2017 12:07 / Thinkstock
  0   0
Většina semínek už je v zemi a zahrádkářům nyní nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat, zda se dočkají vytoužené úrody. Záleží však na mnoha faktorech. Jedním z nejdůležitějších je pravidelné zalévání, a proto si s předstihem zajistěte dostatek vody! Kde ji vzít? Chytejte dešťovou vodu!

Mezi tradiční pomocníky v zachytávání vody patří sudy z tvrzeného plastu, který je odolný proti venkovním teplotám. Zahrádkáři je s oblibou staví přímo pod okapové rýny a při větším dešti se většinou naplní až po okraj. Když potom přijde doba sucha, a je potřeba zalít záhonky a z mraků nezaprší a nezaprší, pak je dešťová voda k nezaplacení.

I POD ZEMÍ

Zachycenou vodu nemusíte skladovat pouze na povrchu, ale jde to i v nádržích pod zemí. Tato varianta je dokonce i lepší volbou, protože pod zemí nedochází k velkému kolísání teplot a voda není vystavena přímému slunečnímu záření. Důležité je zbavit vodu hrubých nečistot jako jsou listy či větvičky. Toho docílíte pomocí filtru a zabráníte tím zanášení akumulační nádrže. Z hygienických důvodů také není dobré skladovat zachycenou vodu v nádrži příliš dlouho.

Na zachycení a skladování vody existuje mnoho způsobů. Ať už si vyberete plastovou nádrž, betonovou nádrž či například zvolíte zásobníky s plovákovou škrtící klapkou, tak určitě ušetříte a budete šetřit životní prostředí.  

NEJEN NA ZAHRADU

Pokud máte na zahradě velkou zásobu dešťové vody, může se využít i v domácnosti. Můžete ušetřit například při splachování toalety. Jelikož splachování WC spotřebuje společně se sprchováním nejvíce vody v domácnosti, tak využíváním dešťové vody i něco málo ušetříte. Navíc má v tomto ohledu další výhodu, protože je měkká a nedochází k usazování vodního kamene.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější místo pro vaši dovolenou

Věda & Vesmír

V Číně byl objeven prehistorický unikát. Pravěký tvor připomínající stvoření z hvězdných válek

Bydlení

Čas na trampolínu. Pozor na nekvalitní konstrukce

Zavřít reklamu