Okusují vám srnky stromky na zahradě? Máme řešení!

Jak zabránit jelínkům, aby se pásli na vaší úrodě?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
16. dubna 2017 12:43 / Organic Life
  0   1
Jediné opatření, které vaši zahradu stoprocentně ochrání před tím, aby ji srnky okusovaly, je pochopitelně postavit si plot. Pokud oplocení zatím neplánujete, vyzkoušejte tento snadný a levný způsob na výrobu odpuzující šťávy jen z přírodních ingrediencí.

Co budete potřebovat, jestli už nechcete nacházet na stromech a zahrádce stopy po srnčích zubech? Připravte si vajíčka, jarní cibulku, česnek, pálivou papriku, chilli a mýdlo na prádlo.

Nachystejte si dva svazky jarní cibulky, dvě paličky česneku, kostku mýdla na prádlo, 4 větší vajíčka, hrneček pálivé papriky a hrneček chilli.

Pro urychlení procesu můžete v kuchyňském robotu nasekat jarní cibulku spolu s česnekem. Není to nutné, ale výsledná šťáva bude potom ještě účinnější. Mýdlo nastrouhejte. Potom všechny ingredience vložte do kusu látky a pevně zavažte.

Balíček vložte do většího kýblu s horkou vodou a nechejte týden odležet. Potom šťávu přelejte do rozstřikovače a nanášejte na okusované rostliny co týden a také po dešti.

Srnky při hledání potravy velmi spoléhají na svůj čich. Silný pach cibulky, česneku a mýdla tak bude první vrstvou ochrany. Chilli a pálivá paprika je odradí v případě, že by se i přes zápach rozhodly do rostliny zakousnout.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Inspirace na víkend. Zatoulejte se na jedno z nejzajímavějších míst v České republice

Věda & Vesmír

Díky změně klimatu přijdeme o dobrou kávu

Bydlení

Malou místnost lze opticky zvětšit různými způsoby. I vhodným výběrem podlahy

Zavřít reklamu