Jak ze zahrádky vyhnat kočky? Jde to několika způsoby

 Zahrada 
10. června 2017 12:14 / Marie Popelková
  19
📷
4 fotografie v galerii
Pokud potřebujete vyhnat kočky ze zahrady, existuje řada citlivých metod. Shutterstock
Zřejmě každý zahrádkář nerad vidí, jak se mu kočky promenádují po úrodě, hrabou se v hlíně, ničí mu rostlinky a podobně. Nemusíte nezvané návštěvníky vyhánět nijak agresivně. I malým kamínkem navíc můžete kočce ublížit. Zkuste některou z méně násilných metod!

Chilli

Úrodu před kočkami můžete ochránit tak, že vše okolo posypete kajenským pepřem. Pokud ho neucítí už předem, po prvním setkání s kořením se zvířata většinou na místo už nevrátí. A nemusíte se bát, koření chlupatým postrachům zahrádek nijak neublíží.

Trny

Schovávejte si zbytky růžových keřů, a až budete sít a sázet, dejte je mezi řádky zeleniny a do květinových záhonů. Kočky se od nich budou držet v uctivé vzdálenosti.

Voda

Že kočky nesnášejí vodu, ví asi každý. Vyzbrojte se proto trpělivostí a miskou vody a počíhejte si na kočku poblíž místa, kam nechcete, aby chodila. Nechte ji přiblížit se co nejvíc a pak jí vylijte vodu na hlavu. Jistě se jí to nebude zamlouvat a okolí pro ni zůstane spojeno s nepříjemným zážitkem, který si příště ráda odpustí.

Nepříjemné pachy

Některé pachy jsou pro kočky naprosto nesnesitelné. Například je odpuzují výpary z octa či vůně citrusů. Toho můžete využít i na zahradě, abyste udrželi kočky v uctivé vzdálenosti od záhonků. Citrusy navíc prospívají dvakrát - až se slupky z pomerančů či citronů na záhoncích rozpadnou, obohatí půdu.

Alobal

Kočky nemají rády až příliš lesklé povrchy, zvláště pak nemají v oblibě kovový alobal. Zkuste dát do záhonu alobalové proužky nebo i větší plochy.

Odpuzující rostliny

Využít můžete i rostliny, které se vyznačují pro kočku nepříjemným aromatem. Zkušení chovatelé doporučují například Routu vonnou, citronovou trávu nebo eukalyptus.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Lela Ceterová podstoupila další dvě plastiky. Odletěla kvůli tomu až do Íránu

Styl

Renata (56): Dcera za mnou po narození vnoučat téměř nejezdí a půjčovat mi děti nechce, že je...

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...