Pořizujete si kočku a nechcete mít poškrabaný nábytek? Pečujte jí o drápky!

Drápky slouží kočkám ke šplhání na stromy.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
29. června 2017 12:56 / Internet
  0   0
Nedostatečně ostříhané drápky u domácích koček můžou mít za příčinu rozškrábanou dřevěnou skříň, stůl nebo čalouněné sedačky! Pokud chcete mazlíčkovi zabránit v ničení věcí, věnujte velkou pozornost drápkům a jejich pravidelnému zastřihávání!

Nejprve je potřeba zodpovědět otázku, zda chováte domácího povaleče nebo tulače, který je každou chvilku venku a domů se vrací pouze na jídlo. Pokud se jedná o druhou možnost, tak drápky u takových koček není potřeba zastřihávat, ba naopak by jim to mohlo ještě zkomplikovat život. Drápky jsou totiž jejich jediná zbraň, kterou mají. Používají je jako obranu a mimo jiné díky nim můžou i šplhat po stromech.

U domácích koček je potřeba kontrolovat velikost drápků alespoň každé dva týdny. Mohou být totiž polámané nebo roztřepené a takové je potřeba ošetřit, aby kočce nepůsobily bolest. Na první stříhání je dobré domluvit se s veterinářem, který s tím má mnohem větší zkušenosti. Ukáže vám, jak zvíře správně chytit, jak moc drápky zastřihnout a také, jaké nůžky k tomu použít.

VETERINÁŘ PORADÍ

Drápky se střihají speciálními kleštičkami, které jsou k sehnání v potřebách pro domácí zvířata. Vyvarujte se toho, abyste tlapku drželi moc pevně. Stačí, když ji jemně stlačíte a drápek vyjede sám. Obzvlášť velký pozor si dejte na lehce růžové části tlapky, pokud do nich omylem střihnete, kočku to bude moc bolet a rána začne krvácet. Právě v těch místech má totiž nervy. Po stříhání svou kočku odměňte dobrým pamlskem. Ideální je pořídit kočce i škrabadlo.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Apeninského poloostrova, nad jejichž krásou se vám bude tajit dech

Věda & Vesmír

V Rudém moři narazíte na živočichy jako z hororu. Kteří z nich jsou vůbec nejobávanější?

Bydlení

Také žaluzie potřebují alespoň základní péči, aby dobře sloužily. Víte, jak se o ně starat?

Zavřít reklamu