Pořizujete si kočku a nechcete mít poškrabaný nábytek? Pečujte jí o drápky!

Drápky slouží kočkám ke šplhání na stromy.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
29. června 2017 12:56 / Internet
  0   0
Nedostatečně ostříhané drápky u domácích koček můžou mít za příčinu rozškrábanou dřevěnou skříň, stůl nebo čalouněné sedačky! Pokud chcete mazlíčkovi zabránit v ničení věcí, věnujte velkou pozornost drápkům a jejich pravidelnému zastřihávání!

Nejprve je potřeba zodpovědět otázku, zda chováte domácího povaleče nebo tulače, který je každou chvilku venku a domů se vrací pouze na jídlo. Pokud se jedná o druhou možnost, tak drápky u takových koček není potřeba zastřihávat, ba naopak by jim to mohlo ještě zkomplikovat život. Drápky jsou totiž jejich jediná zbraň, kterou mají. Používají je jako obranu a mimo jiné díky nim můžou i šplhat po stromech.

U domácích koček je potřeba kontrolovat velikost drápků alespoň každé dva týdny. Mohou být totiž polámané nebo roztřepené a takové je potřeba ošetřit, aby kočce nepůsobily bolest. Na první stříhání je dobré domluvit se s veterinářem, který s tím má mnohem větší zkušenosti. Ukáže vám, jak zvíře správně chytit, jak moc drápky zastřihnout a také, jaké nůžky k tomu použít.

VETERINÁŘ PORADÍ

Drápky se střihají speciálními kleštičkami, které jsou k sehnání v potřebách pro domácí zvířata. Vyvarujte se toho, abyste tlapku drželi moc pevně. Stačí, když ji jemně stlačíte a drápek vyjede sám. Obzvlášť velký pozor si dejte na lehce růžové části tlapky, pokud do nich omylem střihnete, kočku to bude moc bolet a rána začne krvácet. Právě v těch místech má totiž nervy. Po stříhání svou kočku odměňte dobrým pamlskem. Ideální je pořídit kočce i škrabadlo.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chcete si vyšlápnou 4444 schodů? Vydejte se do norského fjordu Lysefjorden

Věda & Vesmír

Příroda nám zatápí a život ve městech se může dramaticky proměnit

Bydlení

Údržba skla může být hračka. Zkuste pár triků

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu