Jak správně vyčistit toaletu? Vyvarujte se té nejhorší chyby!

 Ostatní 
09. října 2017 08:08 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pozor! Speciální wc přípravky nechte působit jen pár minut, nikoli celou noc. Shutterstock
Čistění záchodové mísy je jedna z činností, kterou asi nikdo z nás neprovádí zrovna s nadšením. Ale čas od času je prostě nutné tuto domácí práci vykonat.

Umět správně vyčistit toaletu, která je živným místem pro bakterie, je umění.
Čistá toaleta, základ všeho!

Mnoho lidí se domnívá, že do záchodové mísy stačí nalít jednou týdně dezinfekční prostředek, spláchnout, a je to vystaráno. Opak je pravdou! Pokud necháte přípravek působit přes noc bez jakéhokoli čištění, bakterie se v míse namnoží!

Nejprve odstraníme prach

Chcete-li záchod vyčistit opravdu důkladně, neměli byste zapomínat ani na prostor nad a pod ním. Nejprve tedy začnete odshora. K čištění trubek, splachovadla a dlaždiček vám skvěle poslouží klasický dezinfekční prostředek na koupelny. K ruce si vezměte kuchyňskou houbičku nebo jednorázový hadr a pečlivě odstraňte prach z nádržky, splachovadla a veškerých trubek. Poté se pusťte do dezinfekce dlaždiček. Určitě není na škodu otřít i stojan na toaletní papír.

Nalijte do mísy vhodný prostředek

Zvedněte prkýnko a do mísy nalijte vhodný čisticí prostředek na čistění toalet. Je třeba jej nalívat pod okraje mísy a nechat stéct dolů. Některé profesionální uklízečky doporučují záchodovou štětkou napřed zatlačit vodu dovnitř mísy, aby prostor byl volný a dobře se čistil. To však závisí na typu toalety. 

Očistěte vše kolem

Zavřete víko od toalety a nechejte v ní prostředek působit. Zatím si umyjte vše kolem záchodu – dolní část mísy, veškeré obklady apod. Pokud budete používat kvalitní utěrku z mikrovlákna, bude prostředí dokonale čisté. Vybírejte ale kvalitní – jen ty na sebe umějí nachytat špínu.

Vyčistěte mísu

Nyní se vraťte k míse. Vezměte záchovou štětku a co nejlépe mísu vyčistěte. Aby byla toaleta opravdu voňavá a bez bakterií, vyplatí se pořídit si štětku s malým kartáčkem navíc, kterým se dostanete pod okraj mísy. Profesionální uklízečky se totiž shodují na tom, že samotné prostředky ji neodstraní.

Oříškem bývají panty u prkýnka

Novější typy toalet mají většinou odnímatelné prkýnko. V tom případě sedátko vyndejte, umyjte vhodným prostředkem, opláchněte, otřete a vraťte zpět.

U starších toalet vám bohužel nezbude nic jiného než vzít zubní kartáček a pomocí prostředku mechanicky všechny záhyby důkladně očistit.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet