Tři skvělé fígle, jak oloupat vajíčko za pár vteřin

 Ostatní 
28. prosince 2017 09:56 / Marie Popelková
  11
📷
7 fotografií v galerii
Vajíčko lze oloupat do pěti vteřin Shutterstock
Blíží se novoroční oslavy a mnoho lidí si na příchod nového roku bude chtít připravit třeba pár dobrých chlebíčků k zakousnutí. Jednou z častých ingrediencí je i vařené vejce. Poradíme vám několik jednoduchých způsobů, díky kterým vejce oloupete takřka rychlostí blesku.

Většina lidí uvaří vejce, dá ho ochladit do studené vody, potom nakřápne skořápku a prsty mechanicky odlupuje skořápku kousek po kousku. Někdy to jde docela rychle, jindy se u této práce naopak pořádně zadrhnete. Existují přitom i jiné způsoby. Jakmile je objevíte, nebudete už chtít vajíčko loupat jinak.

Samoloupání ve sklenici

Díky této verzi se natvrdo uvařené vejce oloupe prakticky samo. Stačí nalít tak do třetiny sklenice vodu, do ní vhodit vajíčko a sklenici zakrýt dlaní nebo zašroubovat víčkem.

Pak ve dřezu sklenicí pořádně několikrát protřepte. Skořápka od vajíčka doslova sama odskočí. Vy pak ze sklenice vyndáte krásně holé vajíčko.

Loupání pomocí lžičky

Další chytrou metodou je loupání pomocí čajové lžičky. Nejprve naklepejte širší stranu vajíčka a prsty odloupněte kousek skořápky.

Pak si vemte lžičku a opatrně ji vsuňte mezi skořápku a vejce a pomalu jeďte po celém obvodu vajíčka. Nakonec vejce případně dočistěte a máte hotovo.

Vejce vyfoukněte

Třetí způsob je velmi efektní a pokud se budete chtít ukázat před návštěvou, můžete ho klidně vyzkoušet. Určitě sklidíte ohlas.

Tato metoda spočívá v tom, že vajíčka naklepete z obou stran a na obou koncích odloupnete kousek skořápky.

Pak do užší části silně foukněte a druhou rukou vajíčko chytejte. Za chvíli vám ze skořápky vyklouzne do dlaní.

Vodu z vařených vajec nevylévejte

A ještě jeden tip na závěr. Vodu, ve které jste vajíčka vařili, nikdy nevylévejte jen tak do odpadu, byla by to velká škoda. Voda totiž obsahuje mnoho živin a dá se tak doma ještě použít. Nechte vodu vychladnout a pak jí zalejte pokojové květiny. Budou vám za takovou zálivku opravdu vděčné.

Pokud máte zahradu a chtěli byste si dopřát každé ráno čerstvá vejce, postavte si kurník a začnete s chovem slepic. Vyplatí se to! Jak na to, se dozvíte v našem článku zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině