Jak poznat, že změny a modernizace v kuchyni jsou nezbytné

Jak poznat, že změny v kuchyni jsou nezbytné
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
15. ledna 2018 16:05 / Shutterstock
  1   2
Renovace kuchyně je velký krok, který zahrnuje spoustu plánování a nemalý rozpočet. Také musíme počítat s tím, že nebudeme moct nějakou dobu kuchyň vůbec používat. Jak tedy poznáme, že už je opravdu na čase se do toho pustit? Zde je pár tipů.

Bojujete s místem na lince pokaždé, když vaříte? Máte skříňky tak zaplněné, že musíte věci z kuchyně skladovat i na jiných místech v domě? Pokud si odpovíte ano na alespoň jednu z těchto otázek, renovace, která rozšíří váš prostor na lince nebo úložný prostor, vám může ušetřit mnoho nepříjemností.

Zvažte náročnost údržby

Další obtíže jsou spojené s tím, jak moc je vaše kuchyně náročná na úklid. Pokud máte kuchyňskou linku s hlubokými spárami nebo má její povrch flekatou barvu, u které nikdy nepoznáte, jestli je doopravdy čistá, tak víte, o čem je řeč. Úprava celé kuchyně nebo alespoň povrchů, které jsou zbytečně náročné na údržbu, vám mohou čas strávený v kuchyni, ať už vařením nebo uklízením, velice zpříjemnit.

Zastaralé elektrické spotřebiče značně zvyšují spotřebu elektřiny, a tím pádem roste i částka, kterou za ni měsíčně platíte. Pokud máte podezření, že platíte víc hlavně kvůli spotřebičům, které máte v kuchyni, vyplatí se vyměnit je za nové, protože ty za sebe v dlouhodobém měřítku samy zaplatí.

Kuchyň by měla vypovídat o životním stylu

Možná vaše kuchyně prostě jen nevyhovuje vašemu životnímu stylu. Možná moc rádi vaříte, ale vaše kuchyň je malá a stísněná. Chtěli byste si užít návštěvu, zatímco připravujete občerstvení, ale kuchyň je oddělená od obývacího pokoje, takže si připadáte odříznutí od hostů. Vaření je pro vás koníček, který sdílíte s partnerem, ale dva kuchaři se do vaší kuchyně nevejdou. Pokud kuchyň negativně ovlivňuje životní styl, který byste jinak chtěli vést, také se to počítá jako závažný důvod, proč udělat změnu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Ve středu Země se dějí nevysvětlitelné věci. Zemské jádro je nakřivo a vědci nevědí proč

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu