Pořiďte si čivavu, získáte přítele, pro kterého budete vším

Čivava je velmi přizpůsobivá a společenská
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
01. února 2018 14:38 / Shutterstock
  185   2
Chcete si pořídit pejska, ale kvůli nedostatku prostoru nestojíte o velká plemena? Zkuste čivavu, získáte v ní nerozlučného přítele.

Nedejte na předsudky, čivava není vztekloun

Čivavu někteří lidé nazývají malým a vzteklým psem. Patří skutečně mezi nejmenší psí plemena, ale je velmi přizpůsobivá a společenská. Dožívá se navíc vysokého věku.

Přizpůsobí se  jakémukoliv pohybu i starších lidí, ráda skočí do klína a mazlí se, není náročná na stravu a ani u veterináře za ni nezaplatíte horentní sumy.

Čivava vás potřebuje mít stále na očích

Je jí dobře v malém bytě. Vždy je připravena osušit nějakou slzičku, když třeba vás či vaše dítě něco trápí. Všude se vejde a je velice spokojená. Bude vám dělat společnost i na dlouhých pochodech, můžete ji dát do batohu nebo tašky, aby si chvíli odpočinula.

Čivava s vámi může také jezdit na kole v batohu nebo v košíku, když si na to zvykne. Dobře je jí v přenosné taštičce, ve které ji můžete vzít i do metra, vlaku, auta či autobusu.

Čivava není vhodná pro nejmenší děti

Rodina s malými dětmi by pořízení čivavy měla zvažovat. Obecně platí, že čivava se přece jen malých dětí trochu bojí. Mohou ji mačkat, mohou na ni spadnout nebo jim může upadnout z rukou při přenášení či chování.

Čivava si je vědoma, že má křehké tělo a malé děti prostě moc nemusí. Stejně jako u jiných psů i u čivavy platí, že u malých dětí musí někdo být a hlídat je. Dětské hry totiž někdy překročí hranici a pes dítě, většinou ze strachu, kousne.

Pokud ale čivavě dáte vaši lásku a pravidelnou pozornost a přítomnost, získáte v ní nerozlučného přítele, který vám dá své srdce a budete pro něj vším. Pokud byste si ale raději pořídili jiného psa, můžete se inspirovat třeba v tomto našem článku.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v Evropě

Věda & Vesmír

Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

Bydlení

Sužuje vaši domácnost horko? Protisluneční fólie může být levným pomocníkem

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu