Připravte chutné osvěžení pro vašeho chlupáče, oblízne vám všech deset

Správně připravená zmrzlina přinese osvěžení i psům
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
21. srpna 2020 11:38 / JumpStory
  0   0
Zmrzlina je jednou z nejoblíbenějších pochutin v parném létě. Osvěžení však nepřináší jen lidem, ale, pokud je správně připravena, tak i psům. Její výroba je snadná a potěší nejednoho čtyřnohého mazlíčka.

Mrkněte se spolu s námi na jednoduchý recept, po kterém se oblízne každý chlupáč.

Co bude potřebovat

Základem osvěžující pochutiny jsou potraviny, které vašemu mazlíčkovi nijak neuškodí. Na výrobu parádní psí pochoutky budete potřebovat:

  • 1 velký bílý jogurt
  • 1 zralý banán
  • 2 čajové lžičky burákového másla
  • 2 čajové lžičky medu

K tomu všemu se vám budou hodit tvořítka na led, která poslouží jako formička.

Všechny přísady smíchejte a rozmixujte a výslednou hmotu nalijte do připravených formiček. Pokud nemáte k dispozici tvořítka pro výrobu ledu, můžete použít například kelímky od malých marmelád či něco v podobné velikosti. Příliš nedoporučujeme využívat větší tvary, aby se váš pejsek výsledné zmrzliny nepřejedl a vy mu ji mohli „dávkovat“ dle potřeby.

Když nesedí mléko

Může se však stát, že váš pejsek z jakéhokoliv důvodu nesmí mléčné výrobky. Ani v takovém případě ho o skvělou zmrzlinu nemusíte připravit. Jogurt pouze nahradíte vývarem. Výsledek sice není tak smetanový a pevný, ale vašemu miláčkovi bude rozhodně chutnat. Tato varianta je dobrá také pro pejsky, kteří mají problém s pitným režimem a přes den do sebe příliš tekutin nedostanou. Díky vývaru je snadno ošidíte.

Skvělý vývar pro pejska připravíte například povařením kuřete s mrkví, bylinkami a česnekem. Můžete jej vylepšit rybí konzervou. Před zamražením můžete do tvořítek přidat také kousky vařeného masa, aby se k nim váš pes musel prolízat.

Jak vše vylepšit

A úplně nejvíc vás budou pejsci milovat, pokud obě předchozí varianty sloučíte. Jestli váš pejsek nemá problém se sladkým, sáhněte klidně po ovocném jogurtu, případně dětské přesnídávce, které smícháte s uvařeným vývarem. Skvělou variantou je také smíchání jogurtu s rybičkovou konzervou nebo například se syrovými vejci.

A jako bonus můžete do jogurtu rozmixovat kuřecí nebo vepřová játra. Váš pes vás bude milovat a za každý kousek zmrzliny pro vás udělá první poslední. Jen myslete na to, že se stále jedná o pamlsek, který by neměl nahrazovat plnohodnotnou psí stravu!

Nezapomínejte na to, že jen samotná zmrzlina nedokáže v horkých dnech pejsky ochladit. Je vhodné dodržovat několik základních pravidel, aby se léto nejen pro vás, ale i pro vašeho mazlíčka, nestalo pouhým utrpením. Co můžete udělat pro to, abyste si následující týdny užili ve zdraví a pohodě, si přečtěte v našem dalším článku.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Věda & Vesmír

Každý rok spadne na Zemi 5 200 tun mimozemského prachu

Bydlení

Klíč k úspěšnému pěstování záleží na kvalitě substrátu. Podle čeho se řídit a jak vybrat tu...

Zavřít reklamu