Nejelegantnější kočičí plemeno? Chovatelé mají jasno

 Mazlíčci 
05. února 2018 10:17 / Jan Novák
  4
📷
4 fotografie v galerii
Je ale také velmi aktivní i temperamentní a ráda se mazlí Shutterstock
Uvažujete o pořízení kočky do svého bytu? Zkuste tureckou angoru, která pro svou nevšední podobu a ladné pohyby získala celosvětový ohlas.

V pomyslném srovnání s jinými kočkami vítězí v disciplíně chůze a skoku. Dokáží se přemísťovat z jednoho místa na druhé s graciézností, která takřka vyráží dech. Kočka má navíc na člověka pozitivní vliv, jak jsme psali zde.

Turecká angora je poměrně náročná

Jedná se o velmi aktivní a temperamentní kočku, která dokáže být žárlivá a netolerantní. Oproti jiným plemenům trvá angorám delší čas, než si zvyknou na zvířecí přírůstek do rodiny.

Angora chce mít v rodině výsadní postavení. Ráda se předvádí. Nelibost naopak dává najevo hlasitým mňoukáním a popere se klidně i se psem.

Na mazlení nenajdete lepší kočku

Turecká angora se velmi ráda mazlí. Je také učenlivá a umí být poslušná. Ke svému majiteli dokáže citově přilnout. Zvykne si dokonce i na chůzi na vodítku.

Angora špatně snáší změny prostředí

Kočička reaguje na změny prostředí špatně, a to zejména tehdy, když je kolem ní větší množství cizích lidí. Projevuje se to například při výstavách koček, kde jsou turecké angory známé svou agresivitou.

Jak o tureckou angoru pečovat?

Srst tureckých angor je bez podsady, neplstnatí a nevyžaduje každodenní vyčesávání. Je středně dlouhá a velmi jemná. Má hedvábný lesk. Do bytu kočičce pořiďte nějaké hračky. Ráda šplhá a uvítá i škrabadlo pro své drápky.

Pozitiva plemene

  • přepychová srst
  • ladné pohyby
  • kočičí aristokrat

Negativa plemene

  • poměrně akční
  • hlasitá
  • žárlivá
  • pere se s jinými zvířaty
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít