Ideální domácí mazlíček – kuře!

 Mazlíčci 
05. října 2014 10:48 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
I neobvyklé kuře se může stát úžasným domácím mazlíčkem hyperscience.com
Ochotně se s námi pomazlí, naučí se povelům, ale ještě nám snese k snídani čerstvá vajíčka. Neobvyklým domácím mazlíčkům se říká koťata z ptačího světa. Kuřata silkie mají ráda společnost, přijdou na zavolání a vůbec nejraději se přitulí.

Své jméno získala tato kuřata podle nadýchaného peří, které je heboučké jako hedvábí. Od ostatní drůbeže se Silkie Bantam liší černou kůží, černými kostmi, modrými ušními boltci a pěti prsty na nohou, kvůli neobvyklé skladbě peří však nemohou létat, což v domácnosti spíš oceníme, než abychom tuto vlastnost postrádali. Mají klidnou a přátelskou povahu a mezi drůbeží patří k nejposlušnějším. Dospělý kohout váží až 1,8 kilogramu, slepičky jsou drobnější a zhruba o půl kilogramu lehčí. K záplavě přízně, kterou nás ochotně zahrnou, nám navíc snesou jako bonus tři vejce týdně.

Plemeno má opravdu dlouhou tradici, oficiálně bylo uznáno v Severní Americe již v roce 1874. Ve Spojených státech byl v roce 1923 dokonce založen Banta Silkie klub, který tyto majestátní ptáky doslova oslavuje a pořádá různá setkání. Silkie si to ale určitě zaslouží. Zvládají bez problémů teplé i chladné podnebí, na co si odmalička zvyknou, to jim zkrátka vyhovuje. Celkem je standardizováno šest barev – bílá, černá, šedá, modrá, buff a partridge. Navíc jsou slepičky skvělými matkami, a pokud musí, ochotně se postarají i o cizí vejce.

Který chovatel by se rád nepochlubil právě svým šampiónem. Když si zvolíme za domácího mazlíčka silkie, budeme s ním moci jezdit po výstavách a soutěžích stejně jako se psem. Při kláních o nejcennější kuřecí medaile se hodnotí zabarvení, kvalita peří, postoj, a dokonce i dovednosti.

Péče o neobvyklá kuřátka není nijak náročná, stačí jim dostatečný přísun čerstvé vody a klasického krmení, určeného pro drůbež. Občas jim nabídneme nějaké vitaminy ve speciální směsi či jim můžeme dát ochutnat nějakou zeleninu nebo ovoce. Určitě potřebují koupelničku, stačí mělká miska s vodou, v níž se budou velmi ochotně cachtat. Důležité jsou i pravidelné kontroly, zda se jim do peří nedostaly vši či jiné nežádoucí breberky. Silkie můžeme chovat i venku, v tom případě je ale určitě musíme na noc zavírat do nějaké klece nebo ohrady, aby se k nim nedostaly kočky, kuny či lišky.

Víc už toho není

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?