Cyklobrašna s nářadím

Cyklistická výbava vás bude věrně provázet na cestách. Snad ji nebudete používat moc často.
 Dílna 
05. října 2014 10:34 / Topeak
  0   0
Zkušený cyklista má samozřejmě ve všem jasno, ale možná si tuhle abecedu klidného výletu na kole se začátečníkem rád zopakuje pro klid duše své i těch na svém kole. Brašničku s nářadím dnes většinou jakou součást výbavy kola nedostanete, takže si vše musíme poskládat sami.

Nejlepší je na pohotovostní cyklistické nářadíčko pamatovat spolu se zakoupením kola. Zkušený prodavač vám totiž snese na pult vše, bez čeho byste na cesty neměli vyrazit. Auto má výbavu povinnou, kolo nikoliv, bez ní vám ale na cestách může být ouvej.

Brašničky na nářadí se zavěšují zpravidla pod sedlo a jsou pod něj přesně ušité. Do menších se poskládá skutečně jen pohotovostní sada nářadí, do větších můžete přidat ještě pár dalších drobností, jako je třeba baterka. Ta k základní výbavě sice nepatří, ale když se vám něco stane za šera, budete moc rádi, že ji v brašničce máte.

Některé brašnička se prodávají už naplněné a mohou posloužit jako vzor toho, co na cesty máte vždy mít po ruce. Imbusy 2, 3, 4, 5 a 6 mm, křížový a plochý šroubovák, 8 a 10 klíč, montpáky, háček k nýtování řetězu a nýtovačka, náhradní duše a sada na lepení duší.

Lepení se dnes prodává v samolepicí podobě, odpadá tedy potřeba lepidla, v brašničce se ale nějaké kvalitní univerzální vteřinové lepidlo určitě neztratí.

Základní sadu šroubováků, klíčů a imbusů můžete pořídit jako pratický multiklíč, tedy vše v jednom, v podobě zavíracího nože nebo plochého rámu se zavěšenými všemi prvky. Dražší výrobky bývají i odlehčené, takže se s nimi snáz pracuje.

Do větší brašničky můžete schovat i zámek na kolo, který budete potřebovat, pokud se chystáte někde zaparkovat a zajít si třeba na oběd do restaurace. Co nenajdete v brašničce, ale zvlášť zavěšené pod rámem kola? Jistě, lahev na vodu... Ale hlavně: pumpičku!

◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře

Víc už toho není

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete své tělo i mysl do naprosté pohody

Věda & Vesmír

Astronomové identifikovali další důležitý aspekt planet, které by mohly hostit život

Bydlení

Robotický vysavač udělá většinu práce za vás. Klíčový je jeho výběr

Zavřít reklamu