Víte jak pěstovat rozmarýn? Správnou péčí z něj může vyrůst i téměř dvoumetrový keř

Oblíbenou bylinu využijete i jako léčivý prostředek
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
26. dubna 2018 08:40 / Shutterstock
  0   0
Rozmarýn je oblíbené koření, které se nejvýrazněji uplatňuje ve středozemní kuchyni, ale i v anglických, amerických a mexických jídlech. Jeho pěstování není složité, hodí se i do truhlíků na terasu, balkon či za okno. Aby u vás ale dobře prospíval, musíte mu dopřát slunce.

Rozmarýn pochází z hornatých oblastí Středozemního moře, kde roste planě dodnes. Od starověku je používán jako aromatické koření i léčivka. Byla mu přisuzována také čarovná moc. Používal se k přípravě kadidel i elixírů lásky. V zemích Středomoří je dodnes svatební květinou.

Rozmarýn je vytrvalý, stále zelený keř s čárkovitými tmavozelenými a na rubu šedoplstnatými listy, z jejichž úžlabí vyrůstají drobné modravé či nafialovělé květy. U šlechtěných druhů bývají i bílé nebo růžové. Ačkoliv se pěstuje běžně v květináčích, v příznivých podmínkách může dorůst až do výšky 1,5 metru.

Rozmarýn nemá rád vlhkost

Ideální je pěstovat ho na slunném stanovišti v lehké, písčité a dobře propustné půdě. Naopak nemá rád vlhkost, zemina v květináči nesmí být přemokřená a květináč by neměl stát ve vodě. Držte se pravidla, že další zálivku rozmarýn potřebuje až tehdy, když zemina v květináči téměř vyschne.

Během vegetačního období nezapomeňte rostlinu přihnojovat. Od května až do konce října může být venku, s příchodem chladnějšího počasí ji přestěhujte domů či do skleníku. Na zimu minimalizujte zálivku, aby rostlina nezačala uhnívat. Rozmarýn se dá velmi dobře tvarovat. Zaštipováním i stříháním větviček z něj můžete vytvořit i krásnou bonsaj.

Sbírají se mladé a ohebné listy

Jako koření se používají čerstvé nebo usušené lístky, které mají silné aroma a nahořklou, kořenitou chuť. K sušení a léčebným účelům se listy sbírají od května do srpna, nejvhodnější jsou ještě mladé a ohebné listy. Podobně jako u jiných bylinek i u rozmarýnu platí, že by se neměl užívat ve velkých dávkách. Jak správně používat bylinky jsme psali zde.

Ideální je při přípravě skopové a jehněčí pečeně, telecího masa, drůbeže, vařených ryb a rajské omáčky. Přidat ho můžete i do marinád a grilovacích směsí a do polévek. Ochutit s ním můžete i oleje a octy.

Využití v lékařství

Rozmarýn je ale nejen chutným kořením, ale i léčivou bylinkou. Má dezinfekční a antiseptické účinky, posiluje paměť, upravuje trávení a podporuje činnost jater. Zvyšuje také krevní tlak, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje pocit chladu v končetinách, pomáhá proti bolestem hlavy a nervozitě a má zklidňující a posilující účinky. Používá se také k léčbě revmatismu a k čištění pleti.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí toho mnohem víc

Věda & Vesmír

Záhadu ruského podzemního komplexu se snaží vědci rozluštit pomocí snímačů kosmických částic

Bydlení

Obří kameny dodají zahradám půvab. Stejně jako oblázky nebo zajímavý štěrk

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu