Máš své dny? Silnou a bolestivou menstruaci? Zde jsou rady, jak její příznaky zmírnit.

Silná menstruace může být i velmi bolestivá.
 Ostatní 
11. ledna 2015 19:00 / Wikimedia Commons
  0   0
Silná a bolestivá menstruace dokáže každé ženě pořádně znepříjemnit život. A to ať už trpí jen jedním z uvedeného, nebo obojím. Bolesti mohou být natolik trýznivé, že mnohé z nás vyřadí každý měsíc na dva i tři dny z běžného života. Jak se jich zbavit?

Vitamíny

Na zmírnění krvácení mají pozitivní vliv dva vitamíny. Prvním z nich je vitamín E, který tlumí menstruační bolesti, zkracuje počet dní, kdy krvácíte, a zeslabuje i intenzitu krvácení. Prospěšný je také vitamín B, který pomáhá zejména proti bolesti. Ještě větší vliv má vitamín C. Můžete je brát ve formě tablet, nebo je hledat v potravinách. Vymáčknete-li si několik dní před příchodem menstruace každý den jeden citrón do vody a tu vypijete, zásobíte své tělo nejen vitamínem C, ale i kyselinou askorbovou, která mírní krvácení. Citron můžete pro zpestření občas nahradit pomerančem nebo jinými citrusy.

Příroda dělá zázraky

Určitě byste neměli podceňovat bylinky. Síla pelyňku a řebříčku je opravdu neuvěřitelná. Nejlepší je týden před menstruací dát koupel a prohřát si tělo. Po koupeli je velmi příjemný teplý zábal z pelyňku, šalvěje, máty a medu, který položíme na podbřišek. V lékárně se dají koupit kapky z řebříčku nebo můžete vyzkoušet Bachovy květové esence nebo Jonášovy kapičky. Vše se dá jednoduše sehnat v internetových lékárnách.

Buďte v teple

Skvělým pomocníkem proti bolestem je teplo. Máte spoustu možností. Pokud jste doma, nahřejte se ve vaně, zalezte si do peřin nebo ke krbu (postačí i ústřední topení :) Teplé koupele nohou, ohřívací lahve a nahřívání kříže. Prohřejte se i zevnitř, uvařte si horký čaj.

NÁŠ TIP

Ulevit od menstruačních bolestí si můžete i pomocí jednoduchého cviku. Klekněte si a opřete se o paty. Čelem se dotkněte podlahy a ruce natáhněte před sebe. Zavřete oči. Vydržte v této poloze tak dlouho, dokud neucítíte úlevu. Této pozici se v józe říká zajíc.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu