Máš své dny? Silnou a bolestivou menstruaci? Zde jsou rady, jak její příznaky zmírnit.

Silná menstruace může být i velmi bolestivá.
 Ostatní 
11. ledna 2015 19:00 / Wikimedia Commons
  0   0
Silná a bolestivá menstruace dokáže každé ženě pořádně znepříjemnit život. A to ať už trpí jen jedním z uvedeného, nebo obojím. Bolesti mohou být natolik trýznivé, že mnohé z nás vyřadí každý měsíc na dva i tři dny z běžného života. Jak se jich zbavit?

Vitamíny

Na zmírnění krvácení mají pozitivní vliv dva vitamíny. Prvním z nich je vitamín E, který tlumí menstruační bolesti, zkracuje počet dní, kdy krvácíte, a zeslabuje i intenzitu krvácení. Prospěšný je také vitamín B, který pomáhá zejména proti bolesti. Ještě větší vliv má vitamín C. Můžete je brát ve formě tablet, nebo je hledat v potravinách. Vymáčknete-li si několik dní před příchodem menstruace každý den jeden citrón do vody a tu vypijete, zásobíte své tělo nejen vitamínem C, ale i kyselinou askorbovou, která mírní krvácení. Citron můžete pro zpestření občas nahradit pomerančem nebo jinými citrusy.

Příroda dělá zázraky

Určitě byste neměli podceňovat bylinky. Síla pelyňku a řebříčku je opravdu neuvěřitelná. Nejlepší je týden před menstruací dát koupel a prohřát si tělo. Po koupeli je velmi příjemný teplý zábal z pelyňku, šalvěje, máty a medu, který položíme na podbřišek. V lékárně se dají koupit kapky z řebříčku nebo můžete vyzkoušet Bachovy květové esence nebo Jonášovy kapičky. Vše se dá jednoduše sehnat v internetových lékárnách.

Buďte v teple

Skvělým pomocníkem proti bolestem je teplo. Máte spoustu možností. Pokud jste doma, nahřejte se ve vaně, zalezte si do peřin nebo ke krbu (postačí i ústřední topení :) Teplé koupele nohou, ohřívací lahve a nahřívání kříže. Prohřejte se i zevnitř, uvařte si horký čaj.

NÁŠ TIP

Ulevit od menstruačních bolestí si můžete i pomocí jednoduchého cviku. Klekněte si a opřete se o paty. Čelem se dotkněte podlahy a ruce natáhněte před sebe. Zavřete oči. Vydržte v této poloze tak dlouho, dokud neucítíte úlevu. Této pozici se v józe říká zajíc.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v Evropě

Věda & Vesmír

Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

Bydlení

Sužuje vaši domácnost horko? Protisluneční fólie může být levným pomocníkem

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu