Jak si vybrat tu správnou podprsenku

 Ostatní 
08. ledna 2015 03:58 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
V záplavě různých druhů a velikostí podprsenek je obtížné najít tu správnou. Jak na to vám poradíme. Wikimedia Commons
Koupit dobrou podprsenku, která padne jako ulitá, je hotová věda. Pojďme se podívat na pár zásad a pravidel, která nám s výběrem pomohou. Asi osmdesát procent žen nosí špatnou velikost podprsenky. Většinou se snaží nasoukat se do menších košíčků a volí větší obvod.

Jak poznat, že vám podprsenka nesedí?

Pokud chcete začít nakupovat pouze dobře padnoucí podprsenky, nejlepší je si uvědomit, jak to vlastně nemá vypadat. Níže je výčet nejčastějších a nejzásadnějších problémů, se kterými se ženy potýkají, co se podprsenek týče.

• Nošení vás bolí – to je asi nejzákladnější ukazatel toho, že něco není v pořádku. Většinou bývá způsobeno malými košíčky.

• Vaše poprsí začíná být povislé – není to příjemné zjištění pro žádnou ženu. Tím, že vaše poprsí už není tam, kde bylo před lety, je důležité obnovit svůj šatník se spodním prádlem. Vytahané podprsenky nejsou pro vás již dostačující podporou.

• Vaše poprsí je nejlépe podpíráno, pokud nejplnější část vašeho poprsí je umístěno mezi úrovní ramen a loktů.

• Neustále si upravujete polohu podprsenky – pokud nosíte podprsenku správné velikosti, stačí si jí pouze nasadit a pokud o ní ani po celodenním nošení nevíte, vše je v pořádku. V opačném případě máte špatnou velikost.

• Ramínka vám vyčuhují někde uprostřed prsou nebo nesedí v symetrické poloze. Je to ukázkový příklad malých košíčků.

• Prsa se vám linou ven z košíčků – je zřejmé, že tento nevzhledný a nevhodně lascisivní způsob nošení podprsenky jednak nevypadá dobře a jednak není ani příjemný. Je to samozřejmě problém malých košíčků.

Jak tedy zvolit správnou velikost podprsenky?

Nejzákladnější a nejdůležitější informace, kterou potřebujete před nákupem podprsenky bezpečně vědět, je velikost. Velikosti podprsenek jsou tvořeny dvojciferným číslem a písmenem. Číslo určuje velikost zadního popruhu a písmenko pak značí velikost košíčku. Takže pro příklad označení 34B znamená, že zadní poprhu má velikost 34 a košíčky mají velikost B.

Nejprve změřte obvod těsně pod prsy. Od čísla, které naměříte, pak odečtěte klidně 5 až 10 centimetrů. Potřebujete totiž, aby se podprsenka neposunovala. Prádlo je vyráběno z pružného materiálu a i při té nejlepší péči běžným nošením časem povolí. Ženy, které si pod prsy naměří 80 cm tak mohou mít i podprsenku o obvodu 70.

Při zjišťování velikosti košíčku měřte s ještě větší přesností. Nejprve se změřte nad prsy. Metr veďte přímo na hranici podpažní jamky (např. 85 cm). Poté změřte obvod okolo nejplnější části ňader (např. 96 cm). Odečtením nižší hodnoty od vyšší získáte číslo, pomocí kterého v tabulce najdete tu správnou velikost vašeho košíčku (tedy např. 11, což odpovídá velikosti DD).

Rozdíl naměřených hodnot Velikost košíčku

1,3–2,6 A

2,7–5,1 B

5,2–7,6 C

7,7–10,2 D

10,3–12,7 DD

12,8–15,2 E

15,3–17,8 F

17,9–20,3 FF

20,4–22,9 G

23–25,4 H

Ramínka vybírejte s ohledem na velikost a tvar vašeho poprsí. Máte-li ňadra menší, případně dostatečně pevná, můžete si dovolit téměř jakýkoli materiál a šířku, nebo podprsenku nosit bez ramínek. Objemnější hrudník však vyžaduje opravdu pohodlná ramínka, spíše široká a z méně pružných materiálů. V kombinaci s vhodně zvoleným obvodem pak ramínka udrží poprsí tam, kde bude vypadat sexy a kde vám to bude pohodlné.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Naučte dítě lyžovat. Je třeba dodržet pár jednoduchých zásad a zvládnete to

Dům a zahrada

Vypěstovat si z pecky avokáda krásnou pokojovku zvládne i úplný začátečník. Základ je teplo a vlhko

Zavřít reklamu