Otravují vás v noci komáři? Vypudit je lze i kořením či kvasnicemi

 Dům 
19. května 2018 13:43 / Marie Popelková
  5   0
📷
4 fotografie v galerii
Vyhnat komáry z bytu lze i bez chemie Internet
Komáři jsou velmi dotěrní, obzvláště v noci, kdy se snažíte spát. Jejich bzukot je natolik nepříjemný, že vás to prakticky vždy probudí a místo spaní se pak věnujete souboji s tímto otravným hmyzem. Poradíme, jak si zajistit klidnou noc i bez toho, abyste museli vdechovat výpary z chemických prostředků.

Proti komárům jsou v obchodě k dostání nejrůznější preparáty, repelenty či přípravky do elektriky. Jsou sice účinné, ale na druhou stranu jste celou noc nuceni vdechovat škodlivé chemické výpary z těchto produktů. Komárům se přitom dá bránit i zcela přírodní cestou.

Odpuzovač k posteli

Pokud vás noc co noc budí tiché bzučení komárů, přitom samotný hmyz nemůžete najít, nevadí. Připravte si k posteli speciální přírodní odpuzovač.

Stačí si vzít citron a rozpůlit ho. Pak do dužiny napíchejte koření hřebíček. Každou půlku citronu položte k obou krajům postele a komáři si vás v noci ani nevšimnou. Tento trik prý zabírá tak spolehlivě, že údajně můžete spát klidně i při otevřeném okně.

Přírodní repelent

Proti komárům si můžete doma vyrobit také speciální repelent. Na rozdíl od těch kupovaných bude čistě přírodní, takže daleko zdravější.

Esenciální olej z bylinek, jako jsou rozmarýn, levandule, aksamitník nebo citronová tráva, smíchejte v poměru 1:3 s olivovým olejem a aplikujte na kůži. Buďte ale obezřetní a v žádném případě si na kůži neaplikujte jen neředěný esenciální olej - v této podobě totiž může vyvolat na kůži alergickou reakci v podobě podráždění.

Past na komáry

Doslova za pár korun si můžete vyrobit i lapač komárů. Budete potřebovat jen jednu PET lahev a trochu droždí. Kvasnice totiž produkují oxid uhličitý, který velmi intenzivně komáry láká.

Lahev uřežte asi ve dvou třetinách výšky. Do spodní části dejte kousek droždí, posypte ho cukrem a dolijte trochu vody (asi do dvou centimetrů výšky). Díl s užším hrdlem pak zasuňte do spodní části užší stranou dolů. A to je vše. Past pak nastražte třeba na parapet, ale můžete ji i zavěsit, záleží na vás. Každopádně vám tato vychytávka zaručí klidnou noc bez bzučení a štípanců. Na podobném principu funguje i past na vosy, o které jsme blíže psali zde.

Byliny

Komárům se lze bránit i pomocí bylin. Stačí je rozmístit po pokoji a komáři se vás ani nedotknou.

Mezi osvědčené pomocníky v tomto směru patří vratič obecný. Bohužel, tato rostlinka nevoní jen komárům, ale ani lidem. Vyzkoušet ale můžete také libeček, šalvěj nebo citronovou trávu. Ta se dá pořídit i v květináči, takže může ve vaší ložnici plnit jak roli estetickou, tak praktickou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu