Otravují vás vosy? Vyrobte si na ně past, která je opravdu účinná

Dotěrných vos se lze zbavit i díky doma vyrobené pasti
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dílna 
15. května 2018 09:43 / Shutterstock
  0   0
Bodavý hmyz v podobě vos dokáže být pořádně protivný. Obzvláště když si chcete vychutnat pohodu na zahradě. Řešením mohou být nejrůznější chemické odpuzovače, které ovšem stojí peníze. Neutrácejte zbytečně a vyrobte si past na vosy doma. Zabere vám to pár minut a nebude vás to prakticky nic stát.

Pokud se na zahradě rozhodnete poobědvat či povečeřet, o vosí společnost nebudete mít nouzi. Vůně jídla tento hmyz zaručeně přiláká a vy místo toho, abyste se v klidu najedli, budete čas věnovat odháněním dotěrných vos.

Jde se ale i venku najíst v klidu a pohodě. Stačí si v blízkosti vašeho dýchánku instalovat past na vosy. Když se do její výroby pustíte doma, budete mít tuto vychytávku hotovou raz dva a ještě prakticky za nulové náklady. Jediné, co budete potřebovat, je jedna PET lahev a špagátek na zavěšení.

Past na vosy 1

Výroba pasti na vosy je opravdu velmi jednoduchá a zvládnou ji i naprostí nešikové. Až ji vyzkoušíte, budete nadšeni. Dotěrných vos vás zbaví spolehlivěji než kdejaký komerčně vyráběný produkt, který je k sehnání v obchodě.

Stačí si vzít do ruky prázdnou PET lahev a nůžky, nůž nebo pilku. Hrdlo láhve odstřihněte či odřežte, otočte a úzkým otvorem zasuňte zpět do lahve. Nic víc a nic míň - past je prakticky hotová.

Díky takto vytvořenému trychtýři uvnitř lahve se vosy nedostanou ven. Stačí je už jen nalákat dovnitř. O to se postará sladká šťáva, kterou do lahve nalijete. Šťávu lze nahradit i kouskem přezrálého ovoce.

Máte prakticky dvě možnosti, jak past umístit. Buď do horní části uděláte dvě dírky na provázek a past pak někde zavěsíte, nebo necháte upravenou PET lahev někde stát. V tom případě je ale vhodné na dno lahve dát nějaký kámen na zatížení, aby se past v silnějším větru nepřevrhla.

Past na vosy 2

Pokud máte doma zavařovací sklenici se šroubovacím víčkem, můžete vyrobit past na vosy i z ní. Víčko odšroubujte a ostrým předmětem, třeba šroubovákem, nadělejte do víčka několik otvorů. Dírky by měly být tak velké, aby se jimi vosa pohodlně protáhla.

Do sklenice pak opět dejte sladkou návnadu v podobě šťávy nebo ovoce a víčko zašroubujte. Místo šťávy skvěle funguje i pivo, které vosy rovněž láká. Sklenici pak postavte nebo obmotejte pod víčkem kousek drátku či provázku a zavěste třeba na strom.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dívejte se pořádně pod nohy. Uvidíte ta nejkrásnější schodiště na světě

Věda & Vesmír

Co přesně se stalo po velkém třesku? Vědci provedli ve výzkumné laboratoři nové měření jaderné reakce

Bydlení

Nepříjemný zápach péřové přikrývky může narušit kvalitu spánku. Zbavit se ho někdy není vůbec...

Zavřít reklamu