Pomocník v parných dnech? Ochlazovač vzduchu

Přístroj pořídíte za několik tisíc korun
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
16. června 2018 13:26 / Shutterstock
  0   0
Horko v místnosti je k nevydržení a nepomáhají ani otevřená okna dokořán? Pořiďte si ochlazovač vzduchu, který za pár minut sníží teplotu až o 4 °C.

Mezi hlavní výhody ochlazovače vzduchu patří nízká spotřeba energie a minimální hlučnost. Nejenže dostatečně ochladí vzduch v horkých letních dnech, ale přístroj dokáže i zvlhčit vzduch. Tím pomůže chránit vaši kůži i sliznice před podrážděním a dehydratací. Pro ideální zvlhčení vzduchu je potřeba, aby vlhkoměr v místnosti ukazoval hodnotu nižší než 45% relativní vlhkosti.  

Přístroj používá k ochlazení vodu nebo led. Nádoby uvnitř ochlazovače jsou několikalitrové. Ve většině případů se setkáte s šesti litry a více. Nevýhoda je v tom, že je nezbytné dolévat studenou vodu nebo plnit led do nádrže. Počet doplnění za den závisí na počasí, teplotě a suchosti vzduchu. Doplňovat může být potřeba 1x i víckrát denně.

Ochladí až o 3–4 °C

Ochlazovač nezpůsobuje průvan tak, jako stropní ventilátor nebo mobilní klimatizace. Ventilátor je totiž ukrytý uvnitř tělesa s lamelami. Vertikální lamely brzdí prudký proud vzduchu a rozptylují ho do více směrů. Tento způsob je šetrnější než u ventilátorů a klimatizačních jednotek, které koncentrují silný proud vzduchu jedním směrem. Vybrat si můžete z několika rychlostí. Existuje i režim upravený pro spánek. Teplotu v místnosti dokáže přístroj ochladit až o 3–4 °C. Pokud si chcete pořídit klimatizace, psali jsme o ní zde.

Pro přepnutí programu nemusíte vždy vstávat a jít až k přístroji. K dispozici je totiž dálkové ovládání. Ochlazovač je navíc vybaven praktickými pojezdovými kolečky a díky malé velikosti i nenápadnému designu se snadno stane nepostradatelnou součástí vaší ložnice či kanceláře.  Pořizovací cena začíná na tisíci korunách.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu