Pořizujete si chytrý dům? Rady, bez kterých se neobejdete
První krok: začněte problémem
Chytré technologie vám mohou v mnoha ohledech usnadnit život. Pokud si ale nějaké zařízení koupíte, protože jste se nechali zlákat reklamou nebo vyšňořeným domem kamarádů, možná vám bude připadat, že to za ty peníze nestálo. Lepší strategie je začít od problému. Chcete například odemykat vchodové dveře na dálku nebo mít psa pod dohledem, i když nejste doma? Pořiďte si první zařízení k tomu, abyste vyřešili daný problém. Až se jej naučíte používat, můžete začít přidávat další.
Druhý krok: budujte postupně
Představovat si vysněnou podobu vašeho domova se všemi systémy, zařízeními a přístroji a také s tím, kolik to bude všechno stát, může být zdrcující. Jednodušší je začít s jedním produktem a přidávat další k němu kompatibilní postupem času. Například pokud jsou vaší prioritou výdaje za energie, začněte s chytrým termostatem, který vám umožní odkudkoliv regulovat teplotu ve vašem domě.
Třetí krok: udělejte průzkum
To že máte omezený rozpočet ještě neznamená, že musíte kupovat ten nejlevnější přístroj, který je k dostání. Řeč je přece o vašem domě. Místo toho udělejte průzkum, abyste získali alespoň představu o běžných nákladech a určili, jestli existují srovnatelné produkty, které jsou cenově přijatelnější, ale podobně vysoce kvalitní.
Čtvrtý krok: prověřte si značku
Pamatujte, že každé chytré zařízení by mělo být značky, která je důvěryhodná. To znamená, že investuje do bezpečnosti a pravidelně vylepšuje svoje produkty. V takovém případě je pravděpodobné, že zařízení bude kompatibilní s produkty, které si pořídíte v budoucnu. Další oblíbenou technologickou vychytávkou současnosti jsou drony. Čtěte tipy ohledně jejich výběru.