Jak odstranit moč z matrace? Připravte si borax a zatočte i se zaschlými skvrnami

Promočené prostěradlo očistěte pomocí soli
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Dům 
18. února 2019 10:33 / Shutterstock
  21   0
Možná už vás také potkala nepříjemná situace spojená s tím, že jste povolili pejskovi uvelebit se na vaší posteli, ale po jeho návštěvě zůstala na matraci skvrna od moči. Nebo se vám do postele počůralo vaše malé dítě? Ať už jste si jí všimli včas nebo později, stále je možnost ji odstranit.

Může se stát, že si moči nevšimnete hned, ale až za pár hodin. V tom případě už se bude jednat o suchou skvrnu, okolo které se bude ronit nepříjemný zápach. Vyčištění matrace rozhodně neodkládejte, ale pusťte se do toho hned, jak skvrnu odhalíte.

Namočte ji

Nejprve jemně namočte postiženou oblast vodou a skvrnu posypte boraxem. Jeho hlavní výhoda je, že neutralizuje zápach moči. Nyní s pomocí nasazených rukavic důkladně zapracujte přípravek do matrace. Nechte ji důkladně uschnout a místo poté vysajte vysavačem.

Pokud se vám podaří odhalit ještě čerstvou skvrnu moči, je nutné zjistit, zda moč protekla až do jádra matrace. Následně připravte roztok z pracího prášku a octa a pomocí houbičky na nádobí vyčistěte zasažené části. Prací prášek vytvoří pěnu, ocet přispěje k potlačení případného nepříjemného zápachu. Pokud se chystáte na nákup nové matrace, přečtěte si o důležitých aspektech, které by měla mít.

Položte matraci na dvě židle tak, aby promočená strana směřovala k podlaze. Nezbude vám nic jiného, než matraci vyfénovat teplým proudem vzduchu. Pokračujte tak dlouho, dokud jádro matrace není úplně suché. Rozhodně se nesnažte tento krok nějakým způsobem uspěchat. V případě nedostatečně proschlé matrace hrozí její zapaření a zatuchnutí, nebo dokonce můžete vytvořit ideální prostředí pro rozvoj plísní.

Sůl nad zlato

Nezapomeňte na promočené prostěradlo, které je potřeba také očistit. Pomocníka najdete v podobě soli. Do litru studené vody nasypte hrst soli. Textil namočte do připraveného roztoku alespoň na dvanáct hodin. Následně ještě prostěradlo vyperte v pračce, aby se zbavilo zbytku soli.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu