Jdete si kupovat novou matraci? Nezapomeňte na důležité aspekty!

 Dům 
06. prosince 2016 12:58 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Vhodná matrace postele je důležitá pro spánek a odpočinek! Proto vybírejte pečlivě a nešetřete! www.kasvo.cz
Vrtíte se v noci ze strany na stranu a nemůžete usnout? Když konečně zaberete a po pár hodinách se probudíte, máte pocit, jako by to byl pouhý okamžik? Jste dolámaní ještě dříve, než vůbec vstanete z postele? Máte špatnou matraci a je potřeba ji vyměnit! Než se však vydáte do obchodu, nezapomeňte si zopakovat důležité aspekty, na které je potřeba myslet!

Lidé se často ptají, jestli je dobrá měkčí, nebo tvrdší matrace. Jasná odpověď ale neexistuje! Konkrétní tvrdost matrace se volí podle toho, kolik člověk váží, jaký má zdravotní stav, kolik je mu let, ale také na čem se mu lépe spí. Lepší tedy není ani měkká, ani tvrdá matrace, ale taková akorát!

Vyzkoušet ji!

Každý by si měl vybírat individuálně, ale zároveň si i nechat poradit od odborníka. Kupující by si měl zajít do obchodu, kde by si měl matraci vyzkoušet, poležet si na ní, několikrát se otočit ze strany na stranu a do všech poloh, aby si byl jistý, že nekupuje zajíce v pytli!

Správná matrace by měla zajistit správnou podpěru těla, což znamená, že by měla páteř podpírat v jejím přirozeném tvaru. Taky by neměla bránit pohybu při spánku. Ideálně by z obecného hlediska měla být matrace v podobě sendviče s tužším středem, ale měkčím povrchem. V oblasti ramen a pánve by měla být měkčí, naopak v okolí beder tvrdší. Opět ale pak záleží na každém, jak mu co vyhovuje.

Výhodná investice

Pokud někdo zvolí špatnou matraci, může se mu hůř ležet a výsledkem mohou být bolesti zad nebo kloubů. Příliš tvrdá matrace nemá dobrý vliv na krevní oběh a není pohodlná pro klouby. Pokud má někdo třeba i měkčí matraci a spí se mu dobře, nebudí se a ráno je odpočatý, ničemu to nevadí. I když jsou kvalitní matrace drahé, rozhodně se vyplatí investovat do zdraví! Pokud je ale materiál nekvalitní a proleží se, potom mohou nastat problémy. Dobře si proto rozmyslete, kam půjdete nakupovat!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte