Nebaví vás žehlení? Máme pro vás tipy, jak se mu vyhnout!

 Ostatní 
06. dubna 2015 11:15 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pokud se člověk naučí věšet dobře prádlo, pak má z půli hotovo.  Wikimedia Commons/Rick McCharles
Žehlení patří mezi nejvíce neoblíbené domácí práce. Kdo by se rád hrbil nad prknem a řešil každý pomačkaný záhyb, když můžete mít prádlo hezké i bez otravné činnosti.

Nepřeplňujte pračku. Raději dávejte do přačky o trochu méně prádla než je její výrobcem uváděný obsah. Je-li pračka přeplněná, prádlo se v ní nemůže hýbat, špatně se vypere a navíc se hodně pomačká.

Základem všeho je pečlivě pověšené prádlo. Pokud se člověk naučí věšet dobře prádlo, pak má z půli hotovo. Prádlo je nejprve nutné pořádně protřepat a pověsit tak, aby se nemohly tvořit záhyby - prádlo by se tedy nemělo prověsit, aby neztratilo tvar. U větších kousků je vždy lepší použít vícero kolíčků. Dobré je i prádlo, jako jsou kalhoty, bundy, košile či halenky věšet na ramínka.

Po usušení přijde největší a nejdůležitější práce, skládání. Na něm záleží, jak bude prádlo vypadat. Důležité je nenechat věci přesušit, včas sundat, při skládání se vám bude hodit i to prkno. Oblečení se jednoduše vyhladí rukou, srovná do komínků a nezmuchlaný vzhled je zaručen. Nejlépe uděláte, když dáte nově srovnané oblečené dospodu komínku, tlakem zbylých svršků se ještě lépe uhladí.

Vychytávky, které pomohou

Kupujte kvalitní prací prášek a aviváž, prádlo budete mít nejen provoněné, ale také měkčí a méně zmačkané.

Nežehlete ponožky, slipy ani kalhotky, je to jen přežitek z dob našich babiček a maminek.

Nakupujte si ložní prádlo z takového materiálu (krepové, nemačkavý satén), který se žehlit nemusí.

Neházejte usušené věci do koše s tím, že je vyžehlíte druhý den. Většinou se k tomu dostanete až později, kdy už jsou koše tři a prádlo je totálně sežvýkané. Raději vše složte a uložte do skříně.

Pokud chcete mít hladký a rovný povrch, složte věci do kostky a lehce přežehlete jednu stranu. Uvidíte, že to bohatě postačí.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Dům a zahrada

K důkladnému úklidu bytu vám může pomoci i sníh. Využijte jeho sílu na maximum

Zavřít reklamu