Nápady, jak využít liché ponožky

 Ostatní 
30. března 2015 18:50 / redakce
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Dejte starým nebo lichým ponožkám ještě šanci.  Wikimedia Commons/Maijlin
Možná i vy máte doma lichožrouty, tedy tvory, kteří nám kradou ponožky a místo páru zanechají sirotka. Někdy se ta druhá do páru najde, často však beze stopy zmizí. To ale neznamená, že zbylou ponožku musíte vyhodit. Naopak máme pro vás tipy, jak ji chytře využít.

Roztomilý chránič na kelímek

Co budete potřebovat:čistou ponožku, filc, nůžky, lepidlo na textil, knoflík

Chránič můžete vyrábět společně s dětmi a budete na ně mít vzpomínku pořád u sebe. Odstřihněte vršek ponožky, zhruba osm centimetrů od lemu. A teď už jen zdobte. Můžete například z bílého filcu vystříhat jednoduchou vločku, doprostřed které nalepíte knoflík. Fantazii se však meze nekladou, a pokud jsou vaše děti už větší, svěřte dozdobení chrániče do jejich rukou.

Termoform

Stačí, když ponožku naplníte fazolemi a v případě potřeby vložíte do mikrovlnky. Za pár minut máte termoform, který si můžete přiložit na bolestivé místo.

Prostředek k čištění

Ponožky mohou být skvělým prostředkem k čištění. Jsou mnohem lepší než hadr, protože k tomu máte lepší přístup. Skvěle se s nimi leští nábytek.

Švihadlo

Svázejte několik ponožek dohromady a vytvořte tak pestrobarevné švihadlo pro vaše děti.

Lapač pachu do skříně

Stačí do ponožky nasypat pár zrnek kávy a zavěsit do skříně nebo zauzlovat a strčit do šuplíku. Pokud má váš partner problémy s nelibě vonícími ploskami, zkuste mu takový “kávový licháč” přidat do šuplíku s ostatními párovými ponožkami. Ty pak nasáknou kávu a budou k pachům odolnější.

Ochránci vaší podlahy

Vypadá to trochu legračně, ale pokud máte ve zvyku doma neustále posouvat stůl či křesla, zkuste na nohy nábytku navléknout staré ponožky. A pokud nejste tak excentrická domácnost, aby vám nábytek běžně zdobily ponožkové návleky, určitě je oceníte při přestavování nábytku či stěhování.

Gumička do vlasů

Jestli máte doopravdy hodně husté vlasy, můžete staré ponožky využít k vytvoření gumky. Potřebujete k tomu nůžky a případně i jehlu a nit k obšití. Ustřihnutím pásu, můžete ze staré ponožky vytvořit i velice zajímavé gumičky do vlasů.

Pomocníci při stěhování

Při stěhování vám staré ponožky taky velmi dobře poslouží. Stačí do nich zabalit skleničky, které ochrání před nárazy.

TIP! Skvělou vychytávkou je párovač ponožek. Jsou to dvě spojená plastová kolečka, kterými se jednotlivé ponožky prostrčí. Tak je můžete prát v pračce nebo dávat do sušičky. Nevýhoda? Jsme zvědaví, kdo ty ponožky bude takto připravovat.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Pokud chcete zhubnout a posílit své zdraví, neměl by vaši pozornosti uniknout jeden druh čaje

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu