Přemýšlíte jaký dárek k narození miminka? Vyrobte originální dort z plenek

Potěšte maminku praktickým dortem z plenek
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Dílna 
16. března 2019 15:53 / Shutterstock
  0   0
Chystáte se na návštěvu kamarádky, které se narodilo miminko? Potěšte ji praktickým, ale i kreativním dárečkem. Vyrobte jí doma plenkový dort.

Ze všeho nejdříve zajděte do obchodu a pořiďte jednorázové plenky. Zkuste sehnat barevný vzor. Dort bude vypadat hned veseleji. Základem dortu je kulatá podložka, vystřihněte ji z tvrdého papíru nebo lepenky, zvolit můžete klidně barevný, záleží na tom, zda bude dárek pro holčičku nebo chlapečka. Pokud máte podložku připravenou, vezměte plenku, srolujte ji a stáhněte gumičkou, stejně postupujte u dalších zhruba dvaceti plenek. Množství volte podle toho, aby pleny po obvodu vytvořily kruh.

Překvapení uvnitř

Srolované plenky dejte na stranu a nyní na střed lepenky začněte skládat překvapení. Dort totiž neobsahuje pouze plenky, ale maminka tam najde další potřebné věci pro miminko. Doprostřed můžete poskládat přebalovací podložku, ponožky, vlhčené ubrousky, dětské bavlněné body i fleecovou deku. V případě, že máte střed dortu zaplněný, postavte dokola srolované plenky a vše důkladně stáhněte mašličkou.

Nyní přichází na řadu druhé patro. Postupujte stejně jako u prvního, rozdíl bude v tom, že uvnitř budou už jenom plenky. Na samém vrcholu dortu se bude tyčit plyšová hračka, s kterou může například děťátko usínat. Vybrat můžete klasického medvídka v růžové nebo modré barvě, nebo se můžete zkusit podívat po plyšovém autíčku nebo princezně.
Nutně však nemusí být plyšová hračka, svoje kouzlo budou mít i boty capáčky pro miminko.

Celý dort můžete zabalit do celofánu nebo síťky, což vám umožní snazší přepravu a zajistí, že se dort cestou neušpiní. Nahoře síťovinu nebo celofán svažte stužkou na mašli. Popřemýšlejte, jakou velikost plenek koupíte, jestli chcete, aby je maminka používala ihned nebo až později a mohla si užívat dort déle. V případě, že koupíte víc plenek, klidně udělejte tři patra. Jak dostat dětský pokoj do malého bytu, jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu