Vybíráte zábradlí? Sklo dodá vzdušnost, kov vdechne eleganci

Zábradlí musí ladit s interiérem
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dům 
02. srpna 2019 10:52 / Shutterstock
  0   0
Zábradlí v domě představuje nepostradatelnou součást z důvodu bezpečnostní a estetické funkce. Výběru vhodného typu a materiálu zábradlí proto věnujte zvýšenou pozornost.

Pokud se rozhodnete pro přírodní krásu v podobě dřevěného zábradlí, rozhodně nešlápnete vedle. Nestárnoucí klasika se hodí do interiérů moderních domů i na víkendovou chalupu. Při výběru kvalitního materiálu nešetřete. Ideální je buk nebo dub. Zkuste se vyhnout středně tvrdému dřevu, jako je smrk nebo borovice, protože je velmi náchylné na oděrky. Pokud máte rádi koloniální estetiku, zaměřte se na kvalitní exotické dřevo, jako je badi, teak nebo oblíbený mahagon. U dřevěného zábradlí bude potřeba pravidelná péče v podobě laku, oleje a interiérové barvy.

Hliník bez údržby

Zatímco dřevěné zábradlí vyžaduje pravidelnou údržbu, u hliníkového to není potřeba. Při výrobě se používají hliníkové komponenty se speciálně upraveným povrchem připomínajícím nerez, který se vyznačuje dlouhou životností. Díky matnému designu nemusíte zábradlí leštit. Tento typ je velmi oblíbený pro svou lehkost, což jistě oceníte při přepravě a samotné instalaci. Výhodou je také velká barevná škála povrchové úpravy.

Luxusně a exkluzivně vypadá v interiéru kovové zábradlí, a to díky svému ušlechtilému materiálu. Velmi častá je varianta v kombinaci se sklem nebo dřevem. Při výběru kovového zábradlí můžete dát průchod svým představám, jelikož lze sehnat v mnoha podobách, a můžete na něm zvolit různé dekorační prvky pomocí kroucení a tvarování sloupců. Myslete však na to, že vzhledem k jeho hmotnosti se nehodí do každého
interiéru a schodiště může značně zatížit. Proto se před jeho pořízením vždy raději poraďte s odborníkem.

Jak využít pařez na zahradě, jsme psali zde.

Pokud máte v plánu do interiéru vnést lehkost, pořiďte si skleněné zábradlí, které působí vzdušným dojmem. Jeho minimalistický vzhled, jednoduché a přímé linie skvěle zapadají do současného konceptu moderní domácnosti. Sklo nenabízí pouze estetickou hodnotu, ale také bezpečnostní. Na zábradlí se využívá sklo, které je vysoce odolné, má vysokou pevnost a dokáže tak odolat jak mechanickému poničení, tak i nárazům.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Podivnou zelenou skálu na Marsu zkoumá Rover Perseverance

Bydlení

Podlaha na balkoně nemusí být jen z dlažby. Tipy, jak jej proměnit v krásný a útulný prostor

Zavřít reklamu