Věci, které byste měli vědět o houbičce na nádobí
Na materiálu záleží
Celulóza je nejvhodnějším materiálem hned z několika důvodů. Houbičky z celulózy fungují dobře na nádobí a další kuchyňské náčiní. Nejsou moc drahé, dobře absorbují a zvládnou i menší připáleninu.
Roztřiďte je podle barvy
Houbičky se nevyrábějí v zářivých barvách proto, že by šlo o marketingový trik nebo že by vás chtěl někdo přesvědčit, že úklid je zábava. Slouží k bezpečnostnímu účelu. Je dobré, když určitou barvu přiřadíte k určitému typu úklidu. Například růžové houbičky na čištění koupelny, modré na úklid kuchyňské linky a zelené na mytí nádobí. Tímto způsobem existuje menší pravděpodobnost, že budete šířit bakterie z jednoho povrchu na druhý. I tak je dobré nepořádek po práci se syrovým masem raději uklidit papírovými utěrkami.
Nejspíš je používáte příliš dlouho
Čekáte, dokud se houbičky nezačnou rozpadat nebo zapáchat předtím, než je vyhodíte? Jestli je odpověď ano, pak je to příliš dlouho. Houbičky byste měli měnit po několika týdnech v závislosti na tom, k čemu je používáte a jak často je čistíte. Naštěstí jsou houbičky levné, a proto je můžete zahodit bez obav, že by to bylo příliš brzy.
Houbičky také potřebují vyčistit
Životnost houbičky můžete prodloužit s trochou péče. Vždy se ujistěte, že odstraníte veškeré zbytky jídla, po každém použití je pořádně vyždímejte a skladujte v košíku nebo odkládací ploše s dírami, kde mohou pořádně vyschnout. Čím déle jsou mokré, tím více se bakterie množí. Alespoň jednou týdně je na pět minut vymáchejte ve směsi jednoho dílu bělidla a tří dílů vody. Co se týče umývání nádobí, můžete si pomoci ještě dalšími triky.