Vybíráme nový pelíšek pro psa: Na co se zaměřit?

 Mazlíčci 
17. září 2019 17:27 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
V pelíšku bude pes trávit většinu svého času Shutterstock
Potřebuje váš pes nový pelíšek nebo jej chcete konečně dostat z vaší postele? Poradíme, jak vybrat pro vašeho chlupáče ten nejlepší.

S pelíškem pro psa je to jako s postelí a matrací. I vy, pokud si kupujete novou matraci, tak od ní očekáváte, že bude pohodlná a dobře se na ni vyspíte. A i pro psa je výběr jeho "postele" důležitý. Psi totiž prospí dvě třetiny života, takže i jejich pelíšek by jim měl poskytovat co největší pohodlí. Zároveň by měl dokonale zapadnout do vašeho interiéru. Na co se tedy zaměřit?

Dvakrát měř

Ještě před koupí pelíšku si svého chlupáče dobře změřte. Díky tomu zjistíte, jak velký byste mu měli koupit pelíšek. Psa změřte nejlépe ve stoje, a to od špičky čumáku po spodní část ocasu a pak od vrcholu lebky k podlaze. K těmto rozměrům ještě připočítejte 25 % a zjistíte tak ideální velikost lůžka. Každý pes se totiž nesmírně rád protahuje, takže prostor kolem sebe navíc určitě ocení.

Jaký tvar

Nejčastěji se můžete setkat s obdelníkovým nebo oválným tvarem pelíšků. Pokud nevíte, jaký tvar bude pro vašeho psa ten nejlepší, zaměřte se na to, v jaké poloze nejraději spí. Psi, kteří se rádi roztáhnou, budou preferovat postele ve tvaru matrace. Naopak ti, kteří spí v klubíčku, uvítají kulatý či oválný pelech. Jestli se váš mazlíček rád roztahuje, ale než si najde vhodnou pozici ke spaní, tak krouží, pak mu bude vyhovovat větší kruhový pelech s měkkými boky.

Speciální požadavky

Někteří psi však mohou vyžadovat specifická lůžka. Například pes, který má ortopedické problémy, by měl mít lůžko z paměťové pěny. Jestli je místo, kde bude mít pejsek pelíšek v průvanu, určitě se podívejte po vyvýšeném lůžku. Jsou zase psi, kteří upřednostňují vyšší stěny. Těm bude nejlépe vyhovovat bouda, pro větší pohodlí může být vybavená čalouněným polstrováním.

Snadná údržba

To, co by vás dále mělo při výběru pelíšku zajímat, je jeho způsob čištění. Přeci jen. Váš chlupáč bude v lůžku trávit spoustu času, navíc bude i línat a občas si do postele vezme i nějaký ten pamlsek. Starší psi zase mohou trpět inkontinencí. Deky by proto měly být vyjímatelné, aby šly vyklepat a prát v pračce. Lůžko můžete psovi vyrobit i vy sami. Návod na jednoduchý pelíšek, který se dá snadno vyprat, jsme psali zde. V každém případě pořiďte mazlíkovi do pelechu i deku, do které se bude moc zachumlat. Výběr barvy či vzorů už je čistě na vás i na tom, jaký máte interiér. Nicméně mějte na paměti, že světlé barvy absorbují a vyzařují méně tepla, takže jsou v horkém počasí pohodlnější.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Nechte své vlasy odpočinout a zbavte se šamponu. Porostou rychleji a nebudou vám tolik vypadávat

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti