Drobnosti, které mohou zvýšit cenu vašeho domu

Nemusíte se hned pouštět do rozsáhlé rekonstrukce
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
23. září 2019 16:04 / Depositphotos
  0   0
Dokončení suterénu, rekonstrukce kuchyně nebo koupelny jsou všechno velké projekty, které zvýší cenu vaší nemovitosti, až se ji rozhodnete prodat. Existuje ale také spousta rozsahem menších a méně nákladných změn, které ve výsledku budou mít obdobný efekt.

Co když ale chcete zvýšit cenu vašeho domova v rámci malého rozpočtu a krátkého časového úseku? Nebo prostě máte chuť pustit se pouze do menších prací, se kterým nebudete mít tolik dřiny. Až dokončíte některý z následujících jednoduchých úkolů, budete si říkat, proč jste je neudělali už dávno.

Vyměňte domovní čísla na fasádě

Déšť, slunce a čas se mohou podepsat na vašich současných domovních číslech, která kvůli tomu vypadají opotřebovaně. Může se také stát, že kvůli tomu budou potenciální kupci mít problém vaši adresu najít. Jednoduchá výměna přitáhne pozornost k vašim hlavním dveřím a zlepší první dojem kupce.

Dopřejte detailům čerstvý nátěr barvy

Jedním z rychlých a snadných způsobů, jak zvýšit cenu nemovitosti je čerstvý nátěr barvy. Pokud ale nemáte čas ani náladu na malování celých pokojů, soustřeďte se pouze na detaily, jako jsou podlahové lišty nebo dveře.

Udělejte dům chytřejší

Chytré domy lákají hlavně mladé kupce, ale začínají být čím dál populárnější napříč generacemi. Přidejte chytrý zvonek, zámek, termostat či něco jiného, co je možné ovládat dálkově. Většinu takových drobných vychytávek si zvládnete nainstalovat sami. Zatímco v domě bydlíte vám to navíc pomůže ušetřit peníze, protože topení a klimatizace budou fungovat přesně, kdy mají.

Vyměňte vypínače

Vypínače a zásuvky používáme každou chvíli, kvůli čemuž postupem času začnou vypadat zašle a špinavě. Jejich výměna je rychlá a levná, ale má velký efekt.

Zaměřte se na další drobnosti

Začněte výměnou krytů světel za modernější. Potom se můžete také pustit do výměny úchytek zásuvek a skříněk, kohoutků v koupelně a podobně. Až se rozhodnete dát dům na trh, čekají vás ještě další přípravy.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Věda & Vesmír

Pravěký oceán nebylo místo ke koupání. Dno se hemžilo obřími dravými červy

Bydlení

Pokud máte možnost, pořiďte si domů infrasaunu. Její léčebné účinky mají opravdu velký vliv na naše...

Zavřít reklamu