Vytvořte si dokonalou ložnici. Odstraňte z ní běžné věci, které vás mohou stresovat

 Dům 
14. září 2018 11:11 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Nemáte v ložnici žádné rušivé elementy? Shutterstock
Vaše ložnice by měla být uklidňujícím místem. Proto je dobré vědět, které věci vás v ložnici mohou stresovat, i když si to možná ani neuvědomujete. Může to být nevhodné osvětlení nebo zvolené barvy.

V ložnici bychom se měli skutečně uvolnit a zapomenout na celodenní stres a množství informací, kterými jsme obklopeni v práci i mimo ni. V této místnosti bychom měli vytvořit skutečnou oázu klidu umožňující kvalitní spánek, abychom ráno byli opět fyzicky i psychicky svěží.

Používáte ložnici jako pracovnu

Zorganizovat si pracovní stůl poblíž místa, kde se snažíte odpočívat, vyústí v nesoulad energií. Jak se můžete uvolnit a relaxovat, když máte stále v zorném poli desku stolu přetékající hromady dokumentů? V ložnici před spaním byste měli umět zapomenout na všechny starosti včetně pracovních povinností.

Barvy pokoje jsou příliš výrazné

Co se týče barevné palety v ložnici, je dobré zvolit utišující odstíny. Při výběru vhodných barev si dávejte pozor, abyste nesáhli po nějaké, která by udolávala vás i celý prostor svojí výrazností. Velmi světlá modrošedá, jemně ruměná a další tlumené tóny vám dovolí cítit se uvolněně a ocenit sotva patrné detaily dané místnosti.

Nedostatečné světlo nebo proudění vzduchu

Pro všechny z nás je důležitý dostatek čerstvého vzduchu a světla, abychom se cítili dobře. Mějte na paměti dobré proudění vzduchu místnosti a zvažte pořízení větráku nebo čističe vzduchu, aby vám v ložnici vzduch „nestál.“ Také nezapomínejte na pravidelné mytí oken a ráno na vytahování žaluzií, aby se dovnitř dostalo co nejvíce přirozeného světla.

Postel je v ložnici špatně umístěná

Špatné rozvržení ložnice může vést k tomu, že se v ní nebudete cítit dobře, a to obzvlášť v případě, když se budete neustále obávat, že o něco zakopnete. Umístěte postel tak, aby se vám do ní i z ní pohodlně dostávalo bez toho, aniž byste se při každé příležitosti praštili o noční stolek do holeně.

V ložnici se povalují hromádky věcí

Najděte si čas pro svoje duševní zdraví a ukliďte veškerý nepořádek v ložnici. Zvykněte si uklízet věci po tom, co je přestanete používat, a zavírat zásuvky skříně, aby vás nic nerozptylovalo vizuálně. Pročistí se tím nejen vaše ložnice, ale také vaše mysl.

Čím bude ložnice útulnější, tím příjemněji vám v ní bude. Čtěte o tipech, jak si ložnici zvelebit.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sídlo Elvise Presleyho bylo luxusní a výstřední. Nahlédněte do života krále rock and rollu

Styl

Soňa (40): Nenapadlo mě, že rozvod může vztah zachránit

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu