Vytvořte si dokonalou ložnici. Odstraňte z ní běžné věci, které vás mohou stresovat

Nemáte v ložnici žádné rušivé elementy?
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
14. září 2018 11:11 / Shutterstock
  2   0
Vaše ložnice by měla být uklidňujícím místem. Proto je dobré vědět, které věci vás v ložnici mohou stresovat, i když si to možná ani neuvědomujete. Může to být nevhodné osvětlení nebo zvolené barvy.

V ložnici bychom se měli skutečně uvolnit a zapomenout na celodenní stres a množství informací, kterými jsme obklopeni v práci i mimo ni. V této místnosti bychom měli vytvořit skutečnou oázu klidu umožňující kvalitní spánek, abychom ráno byli opět fyzicky i psychicky svěží.

Používáte ložnici jako pracovnu

Zorganizovat si pracovní stůl poblíž místa, kde se snažíte odpočívat, vyústí v nesoulad energií. Jak se můžete uvolnit a relaxovat, když máte stále v zorném poli desku stolu přetékající hromady dokumentů? V ložnici před spaním byste měli umět zapomenout na všechny starosti včetně pracovních povinností.

Barvy pokoje jsou příliš výrazné

Co se týče barevné palety v ložnici, je dobré zvolit utišující odstíny. Při výběru vhodných barev si dávejte pozor, abyste nesáhli po nějaké, která by udolávala vás i celý prostor svojí výrazností. Velmi světlá modrošedá, jemně ruměná a další tlumené tóny vám dovolí cítit se uvolněně a ocenit sotva patrné detaily dané místnosti.

Nedostatečné světlo nebo proudění vzduchu

Pro všechny z nás je důležitý dostatek čerstvého vzduchu a světla, abychom se cítili dobře. Mějte na paměti dobré proudění vzduchu místnosti a zvažte pořízení větráku nebo čističe vzduchu, aby vám v ložnici vzduch „nestál.“ Také nezapomínejte na pravidelné mytí oken a ráno na vytahování žaluzií, aby se dovnitř dostalo co nejvíce přirozeného světla.

Postel je v ložnici špatně umístěná

Špatné rozvržení ložnice může vést k tomu, že se v ní nebudete cítit dobře, a to obzvlášť v případě, když se budete neustále obávat, že o něco zakopnete. Umístěte postel tak, aby se vám do ní i z ní pohodlně dostávalo bez toho, aniž byste se při každé příležitosti praštili o noční stolek do holeně.

V ložnici se povalují hromádky věcí

Najděte si čas pro svoje duševní zdraví a ukliďte veškerý nepořádek v ložnici. Zvykněte si uklízet věci po tom, co je přestanete používat, a zavírat zásuvky skříně, aby vás nic nerozptylovalo vizuálně. Pročistí se tím nejen vaše ložnice, ale také vaše mysl.

Čím bude ložnice útulnější, tím příjemněji vám v ní bude. Čtěte o tipech, jak si ložnici zvelebit.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Věda & Vesmír

Konec sexuálního rozmnožování? Většina dětí budoucnosti má vzniknout ve zkumavce

Bydlení

Získejte dokonalý trávník během několika dní

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu