Vyrobte si originální misku z javorového listí

Tato miska rozzáří každý podzimní interiér
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dílna 
13. října 2019 09:20 / Pinterest
  6   0
Spadané javorové listí můžete dát do kompostu, anebo si z něj vyrobit krásnou podzimní dekoraci, která vám rozzáří váš interiér. Její výroba je jednoduchá.

Pestrobarevné javorové listí doslova svádí k tomu, abyste z něj vyrobily nejrůznější dekorace. Můžete jej použít například pro věnec nebo z něj umotat krásné růžičky. Děti si jej mohou nalepit na papír, vylisovat nebo jím polepit zavařovací sklenici a získat tak krásný svícen. Nápadů je prostě spousta. Ale pokud hledáte něco netradičního, bude výroba podzimní misky přesně pro vás.

Podzimní krása

Miska sice bude na první pohled vypadat velmi křehce, ale vězte, že takové čokolády nebo oříšky určitě unese. A nebo si ji můžet nasvítit LED světýlky. Její výroba je jednoduší, než se může zdát.

Potřebujete

  • spadané pestrobarevné javorové listy
  • tekuté lepidlo
  • plochý štětec
  • nůžky
  • potravinovou fólii
  • gumičku
  • misku

Balón jako miska

V první řadě očistěte listy od zbytků zeminy a odstřihněte z nich stopky. Pak si připravte misku. Ta bude tvořit formu budoucí misky, takže zvolte takovou velikost, jak velký výrobek chcete mít. Misku dejte dnem nahoru a obtáhněte ji potravinovou fólií.

Vrstvěte listy

Připravte si lepidlo. Vyberte takové, které po natření zprůhlední. Použivá se například na decoupage, o níž jsme psali zde. Lepidlem potřete horní stranu misky a naneste na něj javorové listy. I ty nakonec potřete lepidlem. Tímto způsobem aplikujte asi tři vrstvy listů. 

Vyplatí se čekat

Jakmile jste s vrstvením spokojeni, nechejte misku dobře zaschnout. Počítejte s tím, že tvrdnutí může trvat až 48 hodin, záleží na počtu vrstev. Ale výsledek bude stát za to. Jakmile je miska tvrdá, opatrně ji stáhněte z formy a odstraňte fólii. A originální dekoraci máte hotovou.  

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Země není výjimečná. V oblacích prachu vytvářejících planety byly nalezeny stavební kameny pro život

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu