Brzy udeří zima. Chcete-li pomoci ptáčkům, dávejte pozor, co jim dopřáváte

Sledovat bujarý život v krmítku je úchvatné
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
06. listopadu 2019 12:58 / Depositphotos
  0   0
Také si často říkáte, že venku panuje počasí, do kterého by ani psa nevyhnal? Je však dobré nezapomínat na zvířátka, která v tomto nečase musejí pobyt venku přečkat. Řeč je o mnoha druzích ptáků, kterým však můžete pomoci podzimní plískanice i zimní mrazy přečkat.

Pojďte se podívat, jakými laskominami jim zaručeně uděláte radost.

Slunečnicová semínka jsou top

Ať už chcete dobroty dopřát ptáčkům u vás na zahradě nebo kdekoliv v přírodě, věřte, že největší radost jim uděláte slunečnicovými semínky. Pokud je v krmítku doplníte například mákem, pšenicí nebo vyloupanými ořechy, odvděčí se vám na jaře ještě veselejším cvrlikáním.

Pozor na sůl

Dalšími laskominami, kterými můžete zpestřit jejich jídelníček, jsou ovesné vločky, kousky syrového masa, strouhaná mrkev nebo přírodní neslané a neškvařené sádlo či lůj. Sýkorky a brhlíci milují lůj či lojové koule. Je-li vaším nejčastějším návštěvníkem kos, připravte mu během podzimu a zimy jablka nebo sušené jeřabiny. O tom, jak rozmanitě tyto oranžové bobulky využít nejen pro ptačí potěšení, píšeme zde.

Pečivo ano, ale jen některé

Vrabcům přisypejte do krmítka strouhanku nebo rozdrcené bílé pečivo, na kterém by však neměla být sůl, jelikož ptákům škodí. Určitě jim naopak nedávejte chléb nebo jiné zbytky jídel.

Krmítko musí být v bezpečí

Ať už je vaším favoritem jakýkoliv druh ptáčka, myslete na to, že veškerou potravu, kterou mu chcete dopřát, je třeba umístit tak, aby se k ní nedostala kočka nebo jiný predátor. Dávejte také pozor, aby na potravu přímo nepršelo nebo aby krmítko nebylo na příliš větrném místě, protože by potrava uvnitř příliš dlouho nevydržela.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu