Neobyčejné dekorace, věšáky či držáky z obyčejných ramínek

Z ramínek lze udělat mnoho zajímavých a užitečných věcí
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Dům 
05. listopadu 2019 11:35 / Archiv
  1   0
Někdy je jich žalostně málo, jindy zase zbytečně moc. Možná i vy doma najdete pár volných ramínek, která již na oblečení nevyužijete. Nenechejte je zbytečně zahálet a jednoduše si z nich vyrobte zajímavé a praktické věci, které vám jistě dobře poslouží. Inspirovat se můžete i v naší fotogalerii.

Pojďte se s námi podívat na několik skvělých tipů, co vše se dá vyrobit z ramínek a nezáleží, zda jsou dřevěná, plastová nebo drátěná. Stát vás to nebude nic nebo jen pár korun a určitě zaujmete i každou návštěvu.

Pomocníci v kuchyni

Drátěná ramínka můžete využít na držení prakticky čehokoliv, stačí je přeštípnout kombinačkami a nasadit roli papírových utěrek, alobalu, nebo pečicího papíru. Můžete přes ně přehodit utěrku nebo si přidržet recept, abyste jej měli stále na očích. Z dřevěných či plastových ramínek si zase můžete udělat netradiční odkapávač nebo mísu na ovoce a zeleninu.

Originální svítidla

Z  ramínek si můžete vyrobit netradiční stínidla nebo lampičky. Dřevěné oceníte například na chalupě, průhledné plastové konstrukce designově dotvoří libovolný interiér a drátěné budou působit industriálně. Opatrní buďte jen na elektroinstalaci, abyste předešli úrazu elektrickým proudem.

Věšáky a stolky

Na chodbě se vám budou ramínka hodit na netradiční věšáky. Výhodou vlastní výroby je, že je můžete rozmístit v různých výškách, aby na svůj věšák dosáhly i děti. Pohrát si můžete i s různými stolky. V obývacím pokoji můžete vytvořit druhý konferenční stolek, v dětském pokoji mohou sloužit na odkládání hraček a v ložnici jako noční stolky. Postavit na ně se dají i květináče s rostlinami.

Nostalgická fotogalerie

Když si ramínko pověsíte na přísavku u toalety, můžete si na něj odkládat noviny, letáky nebo rozluštěnou křížovku. A také propisky už budete mít stále po ruce. Ramínka s klipsami poslouží jako originální držák na fotografie. Zarámované fotky si také můžete připevnit na ramínka a vytvořit tak nostalgickou sbírku třeba oblíbených kapel, jak opět uvidíte v naší fotogalerii pod článkem.

Zkrátka z nevyužívaných ramínek se dají vykouzlit skutečné ozdoby domácnosti a užiteční pomocníci. A jestli rádi zútulňujete svůj domov, podívejte se na naše další tipy. Třeba na designové úpravy vašeho příbytku, které vás nebudou nic stát.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu