Špinavé bílé tenisky? Víme, jak je vyčistit, aby zase zářily

 Ostatní 
08. listopadu 2019 08:29 / Marie Popelková
  0   0
📷
5 fotografií v galerii
Bílé tenisky jsou trendy, musejí být ale čisté Depositphotos
Libujete si v bílých teniskách, ale bojíte se každou chvíli, abyste si je neumazali? Nezoufejte. I když se občas objeví nějaká ta špína, můžete se jí zbavit. Pomůže vám v tom jedlá soda, kartáček na zuby s pastou nebo tekutý písek.

Znáte tu situaci. V obchodě vás osloví ty nejvíce zářivé bílé tenisky a vy je musíte mít. Koupíte si je, ale při chůzi venku musíte být o to více opatrní, protože na bílé jde všechno vidět. Stačí pak trocha sportu, neopatrná chůze, šlápnutí do kaluže, otření od hlíny nebo od trávy a flek je na světě.

Jaký materiál

Než se pustíte do likvidace skvrny, musíte si uvědomit, z čeho tenisky jsou a jaká jejich část je znečištěná. Něco totiž pomáhá na gumu, jiné věci jsou účinné na plátěnou část. Ve všech případech byste si ale mohli vystačit s věcmi, které máte doma.

Pokud jsou tenisky plátěné, potřebujete jedlou sodu, zubní kartáček a případně přípravek na ruční praní. Tenisky jednoduše navlhčete, poprašte jedlou sodou a zašpiněné místo vydrhněte kartáčkem. Potom je dejte uschnout na slunce. Nakonec z nich jedlou sodu vyklepejte.

Když budou boty hodně zašpiněné, smíchejte jedlou sodu s tekutým přípravkem na ruční praní. Vyčistěte šmouhy kartáčkem a opatrně tenisky opláchněte pod tekoucí vodou. U plátěných tenisek se příliš nedoporučuje dávat je do pračky, protože praní může začít uvolňovat lepidlo z gumové podrážky, což by mohlo nechat na botách skvrny a boty by se také mohly poškodit.

Pokud zašpiníte gumové lemy kolem podrážky a špičku, existuje také způsob, jak boty vyčistit. Stačí si vzít bělicí pastu na zuby a kartáček. Jemně gumu navlhčete a drhněte, jako byste si čistili zuby. Čistěte boty tak dlouho, dokud špínu neodstraníte. Možná vás překvapí, jak potom budou boty zářit. Obdobně můžete využít i tekutý písek.

Uschnout na slunci

Pokud máte kožené tenisky, nejlépe je vyčistíte houbičkou a mýdlem. Potom látku nechte působit asi 10 minut, vše opláchněte a setřete hadrem. Když boty necháte uschnout na slunci, bude to ještě lepší. Jak se zbavit fleků na zdi, jsme psali zde.

U sportovních tenisek se nabízí možnost strčit je do pračky. Je to sice pohodlné, ale mohou se stát různé nepříjemnosti. Pračka může boty mechanicky poškodit a už to nespravíte. Pokud to chcete riskovat, zvolte mírný režim s menším počtem otáček. Až boty vytáhnete, vložte do nich staré noviny, které vytáhnou vlhkost. Potom obuv dejte vysušit na slunce. Boty neobouvejte do doby, než budou zcela suché. Riskovali byste totiž kožní problémy.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu