Jak sjednotit interiér, který jste zařizovali postupně a nic v něm neladí

 Dům 
08. listopadu 2019 06:04 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Jakákoliv místnost se dá sladit i zpětně Depositphotos
Docílit toho, aby v místnosti vše ladilo, není tak snadné, jak se zdá. Když projíždíte perfektně zařízené obývací pokoje na internetu, máte pocit, že vybírání nábytku a dekorací bude hračka. Když se ale pustíte do nakupování nábytku do vašeho prvního bytu, ve kterém nic není, zjistíte, že je to náročná skládačka.

Pohovka může vypadat skvěle v obchodě, ale nemusí se hodit ke kuchyňskému ostrůvku, ke kterému ji chcete postavit. Zalíbil se vám moderní konferenční stolek, ale bije se s vaším starším jídelním stolem? Kdykoliv koupíte něco nového, vychýlíte tak rovnováhu. Co ale dělat, abychom vše sjednotili?

Vyberte barvy, které se budou opakovat

Chaotickou místnost lze sjednotit, když zvolíte dvě nebo tři barvy, které se budou opakovat. Zjistěte, kterých barev je v místnosti nejvíce a potom vyberte větší obraz nebo kobereček, který všechny barvy obsahuje. Získáte tak osobní, ale zároveň uspořádaný vzhled.  

Vyberte polštářky

Jestli máte pocit, že místnost působí tak nějak prázdně, pořiďte si dekorativní polštářky. Zkuste najít zajímavou látku, která obsahuje většinu barev, které se v místnosti už nacházejí. Potom můžete přidat polštáře v jednotlivých barvách. Místnost pak bude vypadat dokončeně.

Spolehněte se na kobereček

Pokud si myslíte, že investice do barevného koberce není pro vás, zvažte pořízení nějakého v neutrálních barvách. Vybírat lze i z variant z přirozených vláken a můžete to dotáhnout ještě dál, když vyberete menší, který umístíte na něj.

Využijte knihovnu

V případě, že se vám líbí trocha náhodnosti a rozmanitosti, využijte knihovnu k umístění všech drobností, které spolu nemají nic společného. Když je obložíte knihami, celkový dojem bude méně chaotický a bude se zdát, že všechno má nějaký řád. 

 Zelená je sázka na jistotu

Jestli se vám nedaří najít něco, co by celou místnost sjednotilo, mohou to být pokojové rostliny. Zelená místnost oživí a pokud neexistuje jiná možnost, může představovat i prvek, který místnost sjednotí. Někdy mohou i zdánlivě nesourodé barevné kombinace fungovat skvěle.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte