Jednoduchá zimní dekorace, která rozsvítí váš domov. Svícen ze zavařovačky vyrobíte raz dva

 Dílna 
06. prosince 2019 11:02 / Šárka Sokolská
  2
📷
4 fotografie v galerii
Jednoduchý nápad, ale s velkým efektem Pinterest
K Vánocům patří bezesporu svíčky a svícny. Zkuste si jeden vyrobit společně s dětmi. Je to jednoduché, navíc vám k tomu stačí obyčejná zavařovací sklenice.

Řada domácností se před nadcházejícími svátky halí do svátečního. Tu pravou vánoční atmosféru dokáže navodit nejenom cukroví a vánoční stromeček, ale také svícny. Můžete je použít v interiéru, ale také na zahradě, terase či balkonu. Za světýlka nemusíte vůbec utrácet peníze. Ty si šetřete na dárky. Zrecyklujte staré zavařovací sklenice. Minimálně jedna se najde v každé domácnosti. 

Zvládnou to i děti

Pro výrobu vánočního světýlka toho skutečně mnoho potřebovat nebudete. Vystačíte si se sklenicí, lepidlem a dalšími dekoracemi, které najdete určitě doma nebo venku. Půjde to snadno, takže můžete zapojit i děti.

Potřebujete

  • malou umytou zavařovačku
  • lepidlo herkules a plochý štětec
  • třpytky, barevný písek ale klidně i strouhaný kokos
  • přírodní dekorace, případně samolepky

Jak na to

Sklenici si nejprve dobře očistěte a osušte. Pak ji natřete lepidlem a obalte ve třpytkách. Pokud je nemáte po ruce, můžete použít barevný písek nebo obyčejný strouhaný kokos. Jakmile lepidlo zaschne, zbývá vám vaše světýlko dozdobit. Použít můžete různé větvičky, jmelí nebo jiné vánoční dekorace. Také bělenou šišku, o jejíž výrobě jsme psali zde. Dekorace můžete přivázat pomocí provázku nebo je jednoduše nalepte pomocí tavicí pistole. 

Tip na obměnu

Pokud si chcete vyrobit zasněžené svícny zkrášlené různými zimními motivy, sežeňte si vánoční samolepky. Nejprve je na sklenici nalepte a teprve potom ji polepte lepidlem a posypte solí s třpytkami. Nálepky potom sejměte.

Recyklovatelné

Takto vlastnoručně vyrobený svícen nemusíte po Vánocích vůbec vyhazovat. Naopak. Dekorace z něj jednoduše sundáte, sklenici umyjete a můžete ji použít pro výrobu jiné dekorace. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...