Plovoucí adventní věnec rozzáří a provoní váš domov. Hotový ho máte za pár minut

Plovoucí svíce na rozdíl od těch ve skořápkách vydrží hořet hodiny
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dílna 
01. prosince 2019 12:28 / Depositphotos
  6   0
První adventní neděle je tady. Do Vánoc už tedy zbývají jen čtyři týdny. A i když třeba nedodržujete všechny tradice, věříme, že na adventní věnec se přemluvit dáte. Nehleďte na konvence a udělejte si jej naprosto po svém. A o nápaditý základ se letos mohou postarat třeba plovoucí svíce.

Výhodou plovoucího adventního „věnce“ je, že nemusíte řešit barvu svíček a ani to, že se mají zapalovat proti směru hodinových ručiček. Dalším benefitem je také mnohem vyšší bezpečnost, pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky.

Zapojte fantazii

Na jeho výrobu budete potřebovat širokou mísu, nejlépe skleněnou, čtyři ploché plovoucí svíce a větvičky jehličnanů nebo tradičního vánočního keře – cesmíny. Tyto můžete naaranžovat kolem mísy, nebo i přímo do vody. Mísu můžete dozdobit dekoračními barevnými kameny nebo oblázky, které posbíráte na procházce podzimní krajinou. Pokud hledáte inspiraci, ve fotogalerii pod článkem naleznete několik tipů, jak by váš letošní adventní „věnec“ mohl vypadat.

Pusťte domů vůni Vánoc

Plovoucí svíčky bývají vyrobeny z kvalitního vosku a v mnoha barevných odstínech. Často bývají i aromatické. Pokud ne, můžete do vody přidat pár kapek esenciálního oleje, v tomto případě se bude hodit některá z vánočních směsí.

Na co dát pozor

Mějte na paměti, že svíce do vody můžete skutečně využít pouze tímto způsobem. V případě, že byste je použili jako součást jiné dekorace, hrozí, že vám okolí velmi rychle vzplane, protože mimo vodu svíčky nečekaně rychle vyhoří.

Co je advent

Ruku na srdce, nejste-li věřící, dokázali byste třeba dětem vysvětlit, co je to advent a proč máme čtyři adventní neděle? Adventem začíná liturgický rok a zjednodušeně se jedná o období čtyř týdnů do Vánoc, kdy se očekává příchod Ježíše Krista. Neděle jsou označovány jako železná, bronzová, stříbrná a zlatá. Pokud ještě nemáte nápad na dárek pro kohokoliv ze svých blízkých, zkuste náš další tip. Podívejte se, jak můžete fotografii přenést na dřevěný podklad.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Věda & Vesmír

Antarktida byla pravděpodobně objevena ještě tisíc sto let předtím, než ji našli západní dobyvatelé

Bydlení

Zútulnit si balkon jde i za pár korun. Vyrobte si hezký nábytek z palet

Zavřít reklamu