Ze starého svetru můžete vykouzlit krásné vánoční dekorace i dárky

 Dílna 
16. prosince 2019 13:50 / Marie Popelková
  0
📷
9 fotografií v galerii
Staré svetry lze ještě zužitkovat Archiv
Chybí vám ještě doma vánoční dekorace či ozdoby na stromeček? Nebo přemýšlíte, jakým originálním dárkem, který nebude moc drahý, obdarujete své blízké? Tak to známe řešení. Stačí zapátrat ve své skříni a obětovat nějaký starý svetr, který už nenosíte.

Díky svetrovým dekoracím navíc zabijete dvě mouchy jednou ranou. Jednak si vytvoříte něco hezkého, co vám zkrášlí byt, a ještě si uděláte probírku ve skříni a zbavíte se svetrů, které mají nejlepší léta za sebou a které si tam necháváte už jen ze zvyku. Možná budete překvapeni, v jak krásné věci se může váš starý svetr ještě proměnit.

Hvězdičky na stromek

Ať už máte doma na Štědrý den živý či umělý stromek či jen pár větví jehličnanů ve váze, ozdoby se vám budou vždy hodit. Pomocí krejčovské křídy si na svetru nakreslete obrys hvězdičky u tu pak ve dvou vrstvách vystřihněte. Naplňte ji vatou či vatelínem a zašijte. Nezapomeňte na ozdobu našít i poutko na zavěšení. Aby šev nešel vidět, můžete jej přelepit pomocí tavné pistole třeba nějakou ozdobnou stužkou nebo provázkem.

Baňky v pleteném kabátku

Máte doma baňky, na kterých se už podepsal zub času? Jednoduše jim pomocí starého svetru vdechněte nový život. Vybrat si můžete jednu ze dvou variant. Buď svetr rozpárejte a přízi pak omotejte kolem baňky potřené lepidlem. Nebo vystřihněte kus svetru a ten pak na baňku nalepte. Pokud starý svetr nemáte, můžete na baňku pletený kabátek i uplést.

Věnec ze svetru

Vezměte si korpus na věnec, je jedno, zda zvolíte slaměný, polystyrenový nebo kovový. A pak jej obmotejte starým svetrem. Pokud by se vám zdál být příliš jednoduchý, můžete pak věnec ještě dozdobit podle svého gusta. Třeba pomocí malých bambulek, kamínků či jiných vánočních ozdob.

Teploučké rukavice

Ze svetru můžete také vyrobit parádní palčáky, které pak dáte pod stromeček svým blízkým. Obkreslete rozměr ruky a přidejte nějaký ten centimetr navíc. Pak palčáky vystřihněte a z vnitřní strany je sešijte, aby šev nešel vidět. Střih je dobré vytvořit tak, aby lem svetru tvořil pevnější část palčáků na zápěstí. Palčáky zvládnete sešít i jen tak v ruce, obejdete se tak bez šicího stroje.

Pletený pytlík

Ze starého svetru můžete také ušít roztomilé pytlíčky. Můžete do nich dát třeba oříšky  nebo cokoliv jiného. Když je opatříte pěknou stužkou, malou šiškou nebo kouskem větvičky, mohou vám dělat radost na poličce, stole i okenním parapetu. Nebo je můžete použít na Štědrý den jako originální obal na dárek, záleží to jen na vás. O tom, jak si doma vyrobit netradiční dekorativní vánoční stromeček, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte