Vánoční skřítci jsou letos v kurzu. Ozdobte si zahradu skřítkem z jehličí

 Zahrada 
12. prosince 2019 11:42 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Skandinávské skřítky je možné vyrobit i z jehličí Archiv
Pokud ještě přemýšlíte, jak rychle a levně nazdobit vaši zahradu, aby i zde panovala příjemná vánoční atmosféra, zkuste si vyrobit skřítky z větví jehličnanů. Jednak vypadají mile a jednak jimi ještě můžete ochránit rostliny před mrazem.

Skřítka z chvojí máte vyrobeného během pár minut, přitom výsledek stojí za to. Jeho výrobu zvládnou i děti. Chvojí si můžete posbírat na zemi během procházky v lese, takže vás tento materiál nebude stát ani korunu. 

Móda vánočních skřítků k nám doputovala ze Skandinávie. Tamní děti věří, že jim dárky nosí právě tito roztomilí trpaslíci, kteří zároveň dbají na rodinné štěstí. A i když naše děti obdarovává Ježíšek, milý skandinávský skřítek se v českých domácnostech zabydlel jako hezká dekorace evokující vánoční svátky.

Co budete potřebovat

  • starý květináč
  • dřevěnou tyčku
  • chvojí

Postup je velmi jednoduchý. Starý květináč obraťte odtokovou dírkou nahoru a do otvoru vložte dřevěnou tyčku. Její výšku zvolte podle toho, jak velkého skřítka budete chtít. Pak si vemte k ruce větvičky z jehličnanů a pomocí aranžovacího drátku je postupně připevňujte od spodní části směrem nahoru. Další vrstvu přidělejte vždy tak, aby částečně překrývala tu spodní.

Když budete mít tělo skřítka pěkně hustě pokryto jehličím, stačí malému trpaslíkovi nasadit červenou čepici a přidělat velký nos. Pokud červenou skřítkovskou čepici nemáte, můžete ji vyrobit třeba ze starého svetru. Nos pak lze vytvořit třeba pomocí polystyrenové koule, kterou nalepíte těsně pod okraj čepice.

Hezký a praktický

Pokud budete chtít spojit dekoraci zahrady i s něčím praktickým, můžete skřítka využít zároveň jako ochranu rostlin před mrazem. Tyčku v takovém případě můžete zapíchnout přímo do země a nebo s trochou trpělivosti vytvořit z chvojí bohatou vrstvenou kytici zcela bez tyče a tu pak "vzhůru nohama" pěkně rozprostřít nad květinou v záhoně. Navrh opět dáte čepici a přiděláte nos a skřítek rázem plní nejen dekorativní, ale i praktickou funkci.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Nechte své vlasy odpočinout a zbavte se šamponu. Porostou rychleji a nebudou vám tolik vypadávat

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti