Sběr víček může pomoci!

 Ostatní 
03. září 2015 21:41 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Peníze za víčka zasílá firma na pomoc při léčbě dětem ze všech koutů České republiky.  Wikimedia Commons/ProjectManhattan
Sbírání víček od „PETky“ se poměrně dost rozšířilo, zejména díky charitativním akcím, které nabádají případné zájemce k jejich sběru. Tato víčka následně vykupují různé výkupny, nebo firmy, které získané plasty zpravidla ihned zpracovávají. Víčka samozřejmě můžete sbírat i sami, čímž si můžete nějakou korunu přivydělat.

Čím větší množství, tím více peněz na pomoc. Za jeden kilogram víček od PET lahví lze 
v závodech na zpracování plastů získat šest až devět korun. Záleží na druhu plastu, ze kterého je víčko vyrobeno, a také na barvě. Proto je výhodné víčka třídit i podle barev.

Víčko samostatně hozené do žlutých kontejnerů dále zpracováno nebude, takto malé kousky se na dotřiďovací lince k recyklaci nevybírají. Víčko našroubované na PET lahvi může ztěžovat její lisování, ve výsledku však je spolu s lahví prodáno na další zpracování. Lahve se nadrtí a podle různé hustoty se oddělí materiál lahve, víčka a etikety. Nakonec se prodá zpracovatelské firmě.

Jaká víčka se sbírají?


Sbírají se víčka od různých lahví, stejně jako z pivních sudů (musí být vytříděná zvlášť) nebo z různé drogérie a potravin (musí být vytříděná zvlášť).

Sice na jejich sběru nejde zbohatnout, nicméně můžete jejich sběrem pomoci při charitativních akcích, a navíc souběžně pomáhat i přírodě.

Jak sbírat víčka?


Předně před samotným sběrem, se vždy informujte o typu vykupovaných víček buď ve vaší nejbližší výkupně, nebo v charitativní společnosti, která sběr organizuje. Problém je totiž v tom, že každá výkupna zpravidla vykupuje jen nějaké druhy víček.

Když již víte, jaká víčka sbírat, dávejte víčka do velkých pytlů tak, aby byly řádně vytříděny – podle materiálu. Víčka v pytlech nesmí být zabalená do menších pytlů.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Skutečně káva, zelený čaj a chilli zrychlují metabolismus, nebo je to jen mýtus?

Tech

Funkce na chytrých telefonech, která udržuje vaše hesla v bezpečí, bude brzy vypnuta

Zavřít reklamu