Sběr víček může pomoci!

Peníze za víčka zasílá firma na pomoc při léčbě dětem ze všech koutů České republiky.
 Ostatní 
03. září 2015 21:41 / Wikimedia Commons/ProjectManhattan
  0   0
Sbírání víček od „PETky“ se poměrně dost rozšířilo, zejména díky charitativním akcím, které nabádají případné zájemce k jejich sběru. Tato víčka následně vykupují různé výkupny, nebo firmy, které získané plasty zpravidla ihned zpracovávají. Víčka samozřejmě můžete sbírat i sami, čímž si můžete nějakou korunu přivydělat.

Čím větší množství, tím více peněz na pomoc. Za jeden kilogram víček od PET lahví lze 
v závodech na zpracování plastů získat šest až devět korun. Záleží na druhu plastu, ze kterého je víčko vyrobeno, a také na barvě. Proto je výhodné víčka třídit i podle barev.

Víčko samostatně hozené do žlutých kontejnerů dále zpracováno nebude, takto malé kousky se na dotřiďovací lince k recyklaci nevybírají. Víčko našroubované na PET lahvi může ztěžovat její lisování, ve výsledku však je spolu s lahví prodáno na další zpracování. Lahve se nadrtí a podle různé hustoty se oddělí materiál lahve, víčka a etikety. Nakonec se prodá zpracovatelské firmě.

Jaká víčka se sbírají?


Sbírají se víčka od různých lahví, stejně jako z pivních sudů (musí být vytříděná zvlášť) nebo z různé drogérie a potravin (musí být vytříděná zvlášť).

Sice na jejich sběru nejde zbohatnout, nicméně můžete jejich sběrem pomoci při charitativních akcích, a navíc souběžně pomáhat i přírodě.

Jak sbírat víčka?


Předně před samotným sběrem, se vždy informujte o typu vykupovaných víček buď ve vaší nejbližší výkupně, nebo v charitativní společnosti, která sběr organizuje. Problém je totiž v tom, že každá výkupna zpravidla vykupuje jen nějaké druhy víček.

Když již víte, jaká víčka sbírat, dávejte víčka do velkých pytlů tak, aby byly řádně vytříděny – podle materiálu. Víčka v pytlech nesmí být zabalená do menších pytlů.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v Evropě

Věda & Vesmír

Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

Bydlení

Sužuje vaši domácnost horko? Protisluneční fólie může být levným pomocníkem

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu