Božská Panna Cotta

Tradiční italský moučník z vařené smetany.
 Ostatní 
30. srpna 2015 23:03 / Wikimedia Commons/Zyance
  0   0
Panna cotta je možná jeden z nejjednodušších dezertů, se kterými se kdy setkáte. To ovšem neznamená, že byste mu neměli věnovat pozornost. Tato původně italská smetanová lahůdka má jemnou chuť, kterou si můžete doladit podle vlastního gusta. V létě je nejlepší kombinovat panna cottu s ovocem, v zimě zase sáhněte po medu nebo skořici.

Ingredience:


500 ml smetany ke šlehání

4 plátky želatiny

40 g cukru

1 vanilkový lusk

maliny nebo jiné drobné ovoce na ozdobu

Postup:


Do studené vody nebo mléka dáme rozpustit želatinu. Mezitím si připravíme čtyři skleničky či menší misky a svaříme smetanu: do hrnce vlijeme polovinu celkového množství smetany, přidáme cukr a dřeň z vanilkového lusku, vydlabaný lusk a vše pomalu přivedeme k varu. Občas dobře promícháme - smetana se nesmí připálit.

Hrnec stáhneme z plamene, směs necháme mírně prochladnout a poté do ní přidáme vymačkanou želatinu (namísto plátků můžeme použít i jemně mletý prášek, čtyři plátky odpovídají dvěma lžičkám prášku). Jakmile se želatina rozpustí, přecedíme směs přes jemné sítko.

Zbytek smetany ušleháme do polotuha a spojíme ji se svařenou vanilkovou směsí. Hmotu vlijeme do připravených sklenek nebo mističek a 4 až 6 hodin necháme v chladu tuhnout.

Při podávání zdobíme malinami či rozvarem z jakéhokoli drobného ovoce. Pokud chceme vanilkovou variantu obměnit, můžeme do smetanového základu přidat třeba lžíci medu či limetkové šťávy.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu